Chlapec zachránil plačící dítě z rozpáleného auta

Léto je každoročně obdobím, kdy policie i různé organizace upozorňují na rozpálená auta. Bohužel se stále najde poměrně hodně lidí, kteří nechají během horkého léta v autě malé dítě nebo psa. V obou případech si musíte dávat pozor, protože i pár minut v rozpáleném voze může způsobit vážné zdravotní problémy nebo smrt. Naštěstí existují i hrdinové, kterým to není lhostejné.

Chlapec zaslechl dětský pláč z auta

Ben Theriot je 12letý chlapec, který se zachoval jako pravý hrdina. Ben se vydal do nákupního střediska se svou matkou. V Oklahomě se mohou teploty v létě vyšplhat velmi vysoko. Šli po parkovišti, když chlapec zaslechl dětský pláč. Nedalo mu to a rozhodl se najít vůz, ze kterého jde zoufalý pláč malého miminka.

Nakonec vůz našel. Malé dítě křičelo z plných plic a mělo rudé tváře od žáru v autě. Ben si uvědomil, jak vážná je situace a rozhodl se okamžitě jednat. Snažil se rozbít okno, ale nešlo mu to. Nakonec vylezl na auto a začal kopat do předního skla. Někdo mu také přinesl hák, takže mohli společně okno vypáčit a dostat se do horkého vozu.

Čtěte také: Žena odcizila květiny z hrobu, začaly se dít podivné věci

Mladý hrdina

Ben se ihned dostal do vozu, aniž by se sklo dostalo k malému dítěti. Miminko bezpečně vytáhl ven a zavolal s pomocí kolemjdoucích a své matky policii. Naštěstí se malému dítěti nic nestalo. Ben zasáhl včas, takže dítě neutrpělo žádné fyzické zranění. Policisté poté našli v obchodním centru matku malého dítěte a vyslechli ji.

Žena dostala pokutu 250 dolarů (5500 Kč) podle amerického zákona, který zakazuje nechávat děti bez dozoru v autě. Matka si snad bude příště dávat velký pozor, jestli nechává své dítě o samotě. Ben je nyní oslavován jako malý hrdina, protože dítěti zachránil život. Bylo velké štěstí, že zaslechl pláč a uvědomil si vážnost situace. Jeho rodiče ho evidentně dobře vychovali a vyrůstá z něj velmi slušný a odvážný chlapec.

Zdroj: pl.newsner.com