Chodí za vámi váš pes do koupelny? Víme proč!

Psích miláčků je v České republice opravdu velké množství a dopřáváme jim. Spousta páníčků své psy miluje natolik, jako by to byly jejich vlastní děti. A stejnou lásku mohou psi dát svému majiteli. Milují je natolik, že své páníčky pronásledují kamkoli – na záchod nevyjímaje. Proč to dělají? A máme je to nechat dělat?

Proč jde pes za majitelem i na záchod?

Nejen stydliví páníčci s tímto psím doprovodem mohou mít tak trochu problém, a může jim to připadat divné. Avšak ačkoli jsou psi domestikovaní, stále jsou to zvířata, která mají určité pudy. A také toto chování má hlubší význam. A jakmile tento význam zjistíte, uvidíte, že svého psa napříště už na záchod pustíte.

Pes je smečkové zvíře

Pes, stejně jako vlk, je zvyklý žít ve smečkách. Protože kdyby žil v přírodě sám, byl by velmi zranitelný – a také smutný. Proto tak často vidíme psy, kteří si spolu hrají, jedí, spí – chtějí být s ostatními. A pokud nemají své psí kamarády, přenášejí si tuto svou potřebu na svého páníčka. Ten ovšem zase potřebuje svůj osobní prostor, a mohou nastat konflikty.

Čtěte také: Ruminka se musí osamostatnit! Monika Bagárová přestala po 4 letech kojit. Je pravý čas?

Proč to psi tedy dělají?

Existuje hned několik důvodů, proč psi pronásledují své páníčky:

  • Chtějí páníčka chránit.
  • Váš domov je jejich majetkem, proto musí vědět, co se kde šustne.
  • Pes je k vám velmi připoutaný a nechce vás opustit ani na okamžik.

Pes vás vidí jako slabého, a proto vás chce chránit. Proto štěká, když za dveřmi slyší hluk. Někdy za vámi psi chodí do koupelny, protože nechtějí čekat, až vyjdete ven. Mohou dokonce mít dojem, že jste je opustili.

Pes se cítí špatně

Pes velmi dobře chápe psychologický stav člověka. Pokud se cítíte špatně, udělá vše pro to, aby vám pomohl. Vždyť existuje tolik případů, kdy pes svému páníčkovi dokonce zachránil život. A pokud za to chce jen s vámi chodit na záchod – dopřejte mu to!