Chtěla jsem vyhodit 20 let starou matraci, pak mi tchyně prozradila tento fígl: Vyčistí všechny skvrny, pot, parazity a vrátí ji i původní tvar a měkkost! – je jako nová a ušetřila jsem tisíce Kč

Abychom se dobře vyspali, potřebujeme kvalitní matraci. Taková kvalitní matrace ovšem něco stojí a není to zrovna zboží, které bychom si kupovali nějak často. Jedná se většinou o vybavení na dlouhou dobu, takže je o matraci nutné dobře se starat. Během jejího používání se často stává, že se na matraci vytvoří nepříjemné skvrny nebo matrace začne nepříjemně zapáchat. Zbavit se těchto problémů nemusí být vždy úplně snadné, a pokud nechcete hned kupovat matraci novou, je dobré umět ji dobře vyčistit. S tímto elegantním způsobem vám to půjde naprosto samo.

Zdravý a bezpečný spánek

Nedokážete si ani představit, kolik bakterií, nečistot a zápachu se může v takové matraci za léta používání nashromáždit. Matrace není vybavení, které bychom pravidelně čistili, nicméně pro pohodlný a zdravý spánek je to nutné a potřebné. Pokud si myslíte, že matraci snadno vyčistíte obyčejným vysavačem, pak jste na omylu. Dnes pro vás máme dokonalý způsob čištění matrací, se kterým se tato činnost stane zábavou.

Potřebné vybavení

Týká-li se problém s matrací také vás, pak jste dnes na správném místě. Níže je uveden velmi účinný a přirozený způsob čištění matrace, který si zamilujete. Pokud to zkusíte, můžete se snadno zbavit nepříjemných pachů, skvrn, bakterií a roztočů. K přípravě metody budete potřebovat: 235 ml kyslíkové vody, 2 polévkové lžíce jedlé sody a trochu tekutého pracího prostředku.

Čtěte také: Pěstování jehličnanů trvá dlouho. Výsadba je však jednoduchá

Aplikace směsi

Směs na čištění si připravte chvíli před samotnou aplikací na matraci, abyste dosáhli maximálního účinku. Smíchejte kyslíkovou vodu s jedlou sodou a naplňte tím rozprašovač. Jakmile se jedlá soda rozpustí, přidejte prací prostředek a pořádně promíchejte. Směs nastříkejte na skvrnu na matraci nebo jí matraci celou postříkejte. Nechejte 10 minut stát a poté vysajte pomocí fénu s vlažným vzduchem. Metoda se doporučuje při každé výměně ložního prádla.