David Hampl
2 května, 2022
, ,

Zjistili jste, že je vaše trouba již pořádně špinavá? Na její úklid se dá použít celá řada toxických přípravků, ale pokud dbáte alespoň trochu na své zdraví a chcete také šetřit přírodu, jistě vás potěší, že existují snadnější způsoby. Především je však dobré znát jednu vychytávku, o které ví jen málokdo, ale ve skutečnosti vám úklid velmi usnadní.

https://smakdnia.pl/

Čisté sklo z obou stran

Možná už vás někdy napadlo, že šudlání skla na troubě je dost k ničemu. Špínu často jen rozmažete nebo ji posunete do okrajů, kde je těsnění, a odtud už ji nedostanete vůbec. Víte ale o tom, že existuje snadný způsob, jak provést úklid efektivněji? Většina troub má dnes speciální západku, díky které můžete sklo celé odstranit a umýt jinde! Také jste o tom nevěděli? Zkuste tuto západku najít a sklo vyndat. Případně si přečtěte návod nebo vyhledejte informace na internetu, abyste zjistili, kde se nachází u vašeho typu trouby.

https://smakdnia.pl/

Jak na ekologické čištění?

Asi nejlepší je vsadit na ocet. Právě přítomnost kyseliny octové jej dokáže proměnit v dokonalé čistidlo nejen na trouby. Dokáže snadno rozpustit mýdlovou vodu, vodní kámen, ale i odolnější skvrny. Navíc sklu dodává velkou čistotu a lesk. Ocet perfektně rozpouští různé typy skvrn, včetně tuku, což je u čištění trouby samozřejmě zcela zásadní.

https://smakdnia.pl/

Jak postupovat?

Ocet už vodu obvykle obsahuje, a proto jej není třeba příliš ředit. Do jednoho litru vody nalijte jednu sklenici octa a získáte ideální roztok, který následně stačí přelít do rozprašovače. Sklo si dejte do vany nebo na místo, kde se může podlaha trochu zašpinit. Na sklo nastříkejte výše uvedený roztok a nechte ho cca 20 minut působit. Následně si vezměte na pomoc hrubou stranu houbičky a uvolněnou mastnotu setřete. Není úplně vhodné používat drátěnku, některá skla mohou být totiž speciálně ošetřená proti působení tepla, a mohli byste tuto vrstvu poškodit.

https://smakdnia.pl/

ZDROJ: smakdnia.pl

Sdílejte článek