Chytrý trik na čištění trouby! Ani nevíte, že tohle vaše trouba dokáže

Zjistili jste, že je vaše trouba již pořádně špinavá? Na její úklid se dá použít celá řada toxických přípravků, ale pokud dbáte alespoň trochu na své zdraví a chcete také šetřit přírodu, jistě vás potěší, že existují snadnější způsoby. Především je však dobré znát jednu vychytávku, o které ví jen málokdo, ale ve skutečnosti vám úklid velmi usnadní.

https://smakdnia.pl/

Čisté sklo z obou stran

Možná už vás někdy napadlo, že šudlání skla na troubě je dost k ničemu. Špínu často jen rozmažete nebo ji posunete do okrajů, kde je těsnění, a odtud už ji nedostanete vůbec. Víte ale o tom, že existuje snadný způsob, jak provést úklid efektivněji? Většina troub má dnes speciální západku, díky které můžete sklo celé odstranit a umýt jinde! Také jste o tom nevěděli? Zkuste tuto západku najít a sklo vyndat. Případně si přečtěte návod nebo vyhledejte informace na internetu, abyste zjistili, kde se nachází u vašeho typu trouby.

https://smakdnia.pl/

Jak na ekologické čištění?

Asi nejlepší je vsadit na ocet. Právě přítomnost kyseliny octové jej dokáže proměnit v dokonalé čistidlo nejen na trouby. Dokáže snadno rozpustit mýdlovou vodu, vodní kámen, ale i odolnější skvrny. Navíc sklu dodává velkou čistotu a lesk. Ocet perfektně rozpouští různé typy skvrn, včetně tuku, což je u čištění trouby samozřejmě zcela zásadní.

https://smakdnia.pl/

Jak postupovat?

Ocet už vodu obvykle obsahuje, a proto jej není třeba příliš ředit. Do jednoho litru vody nalijte jednu sklenici octa a získáte ideální roztok, který následně stačí přelít do rozprašovače. Sklo si dejte do vany nebo na místo, kde se může podlaha trochu zašpinit. Na sklo nastříkejte výše uvedený roztok a nechte ho cca 20 minut působit. Následně si vezměte na pomoc hrubou stranu houbičky a uvolněnou mastnotu setřete. Není úplně vhodné používat drátěnku, některá skla mohou být totiž speciálně ošetřená proti působení tepla, a mohli byste tuto vrstvu poškodit.

https://smakdnia.pl/

ZDROJ: smakdnia.pl