Cibule je dokonalý pomocník při nachlazení a horečce

Každá rodina má vlastní triky proti nachlazení a vysokým teplotám. Pamatujte, že česnek a cibule vám také hodně pomohou. Jedná se o základní druhy zeleniny, které má každý doma. A přitom vám mohou hodně pomoci při nemoci. Právě cibule vás může doopravdy zachránit a nemusíte ji ani konzumovat. Poradíme vám, jak ji správně použít pro pevné zdraví.

Cibule je velkým pomocníkem při nachlazení

Cibule obsahuje železo, fosfor, síru, fluor, fytocidy, allicin, kyselinu panthotenovou a listovou. Pro své zdraví ji samozřejmě můžete konzumovat syrovou i vařenou. V jídle vám rozhodně pomůže, ale během nachlazení ji můžete využít i trochu jiným způsobem. Klíčovou složkou je právě allicin, který posiluje imunitní systém, stabilizuje cholesterol a kardiovaskulární systém. Stejnou složku obsahuje také česnek, který byste měli při nachlazení zařadit do jídelníčku.

Zbavte se horečky pomocí cibule

Má vaše dítě vysokou horečku a nedaří se vám ji srazit? Jestli to tak je, měli byste vyzkoušet cibuli v ponožce. Vypadá jako trochu podivně, ale skvěle to funguje na horečku i nachlazení. Stačí, když nakrájíte cibuli na plátky a vložíte do ponožky. Tento trik můžete používat u dětí i dospělých. Udělejte to večer a ráno vám i dětem bude mnohem lépe. Cibule má mnoho léčivých vlastností, které se vám hodí právě v případě onemocnění. Odkud tato metoda pochází?

Čtěte také: Interiérové obklady z obyčejných proložek na vejce

Praktika ze staré Číny

Číňané zjistili, že spodní část chodidla disponuje mnoha nervovými zakončeními. Ty mohou přenášet informace po celém těle. Díky tomu vám pomůže cibule právě v ponožkách. Její léčivé vlastnosti se totiž pomocí nervových zakončení dostanou do celého těla. Cibule udělá hned několik věcí. Nabízí antibakteriální a antivirové vlastnosti. Zabíjí bakterie a choroboplodné zárodky, které způsobují zdravotní problémy. Vyzkoušejte to a rozhodně nebudete litovat!

Zdroj: novinkov.cz