Cibule je dokonalý pomocník při nachlazení a horečce

Každá rodina má vlastní triky proti nachlazení a vysokým teplotám. Pamatujte, že česnek a cibule vám také hodně pomohou. Jedná se o základní druhy zeleniny, které má každý doma. A přitom vám mohou hodně pomoci při nemoci. Právě cibule vás může doopravdy zachránit a nemusíte ji ani konzumovat. Poradíme vám, jak ji správně použít pro pevné zdraví.

Cibule je velkým pomocníkem při nachlazení

Cibule obsahuje železo, fosfor, síru, fluor, fytocidy, allicin, kyselinu panthotenovou a listovou. Pro své zdraví ji samozřejmě můžete konzumovat syrovou i vařenou. V jídle vám rozhodně pomůže, ale během nachlazení ji můžete využít i trochu jiným způsobem. Klíčovou složkou je právě allicin, který posiluje imunitní systém, stabilizuje cholesterol a kardiovaskulární systém. Stejnou složku obsahuje také česnek, který byste měli při nachlazení zařadit do jídelníčku.

Zbavte se horečky pomocí cibule

Má vaše dítě vysokou horečku a nedaří se vám ji srazit? Jestli to tak je, měli byste vyzkoušet cibuli v ponožce. Vypadá jako trochu podivně, ale skvěle to funguje na horečku i nachlazení. Stačí, když nakrájíte cibuli na plátky a vložíte do ponožky. Tento trik můžete používat u dětí i dospělých. Udělejte to večer a ráno vám i dětem bude mnohem lépe. Cibule má mnoho léčivých vlastností, které se vám hodí právě v případě onemocnění. Odkud tato metoda pochází?

Čtěte také: Výzkumy ukázaly 6 nových symptomů COVID-19

Praktika ze staré Číny

Číňané zjistili, že spodní část chodidla disponuje mnoha nervovými zakončeními. Ty mohou přenášet informace po celém těle. Díky tomu vám pomůže cibule právě v ponožkách. Její léčivé vlastnosti se totiž pomocí nervových zakončení dostanou do celého těla. Cibule udělá hned několik věcí. Nabízí antibakteriální a antivirové vlastnosti. Zabíjí bakterie a choroboplodné zárodky, které způsobují zdravotní problémy. Vyzkoušejte to a rozhodně nebudete litovat!

Zdroj: novinkov.cz