Cirkusoví sloni se znovu shledali po 22 letech!

Říká se, že sloni nikdy nezapomínají. Toto rčení je možná trochu přehnané, ale sloni mají rozhodně mnohem lepší paměť než lidé. Jejich mozek váží asi 5 kilogramů, takže mají hodně prostoru pro paměť. A dokáží si pamatovat i jedince, se kterými se viděli před mnoha lety. Sloni znají každého člena své rodiny a dokáží ho poznat po pachu. Jak to ale mají sloni s emocemi?

https://mypositiveoutlooks.com/

Sloni jsou velmi emotivní zvířata

Možná se vám to nezdá, protože se jedná o obrovská zvířata. Jejich emocionální výbava je ale stejně velká jako jejich těla. Sloni cítí radost, když si hrají se svými přáteli nebo členy rodiny. V kombinaci se sloní pamětí to nemusí být vždy dobrou vlastností, protože dokáží také cítit smutek nad slony, od kterých se oddělili nebo od těch, kteří zemřeli.

https://mypositiveoutlooks.com/

Staré video, které je stále velmi dojemné

Na internetu se objevilo nádherné video dvou slonů, kteří se setkali po 22 letech již v roce 2000. Nyní se toto video objevilo znovu, a znovu se stalo virálním. Vztah a chování mezi dvěma slony ukázal světu, že stejně jako lidé jsou skutečně schopni si pamatovat jiné slony a cítit k nim silné emoce.

Čtěte také: Tento muž spí spolu se 600 psi: Když nám řekl svůj příběh, museli jsme uznat že je to záslužná věc!

https://mypositiveoutlooks.com/

Slonice Shirley se tehdy setkala se svou kamarádkou Jenny, kterou neviděla více než 2 desetiletí. Obě se setkaly tváří v tvář, ale mezi nimi stály ocelové tyče. Slonice je ale zdeformovaly, aby se dostaly k sobě blíž. Potom se k tobě tulily a téměř to vypadalo, jako kdyby se choboty navzájem objímaly. Něco tak krásného jste zaručeně neviděli.

https://mypositiveoutlooks.com/

Proč se slonice neviděly tak dlouho?

Jenny i Shirley byly nuceny vystupovat v cirkuse. Jenny byla přivezena z Asie jako slůně a Shirley se pro ní rychle stala mateřskou postavou. Potom se ale každá z nich dostala do jiného cirkusu a jejich cesty se na dlouhou dobu rozdělily. Naštěstí se v roce 2000 znovu dostaly k sobě. Video s jejich setkáním mí přes 23 milionů zhlédnutí.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com