Čistá koupelna? S touto domácí směsí hračka!

Koupelna a toaleta jsou líhništěm patogenů, mikroorganismů a různých plísní. Nahrává jim vlhké prostředí a vyšší teplota vzduchu, proto je nutné očistě těchto prostor věnovat náležitou pozornost. Do očisty koupelny se však nikomu z rodiny nechce, bývá často zaneřáděná a práce s chemikáliemi únavná a zdlouhavá. Od nynějška se budou o tuto činnost všichni prát, koupelna bude čistá během chvilky díky speciálnímu domácímu prostředku, který je zcela ekologický, k tomu rozzáří prostor během pár minut.

Krásně čistá a lesklá? Snadno!

Co je sen všech hospodyněk? Aby byla koupelna krásně čistá a lesklá, jenže to se zdá často jako nadlidský úkol. Během několika málo dní totiž tento prostor trpí na špínu, plísně a vodní kámen. Z toho důvodu mnozí sáhnou po agresivních chemických přípravcích, které slibují rychlou nápravu. Většinou se jedná o marketingový tah, stejně účinné jsou přísady, které má každý doma. Stačí je smíchat dohromady a vyčistit s nimi celou koupelnu. Během chvilky se zase bude lesknout.

Ingredience

Co si musíte připravit na výrobu speciálního přípravku na vyčištění koupelny? Budete potřebovat:

Čtěte také: Jak si udržet krásu i zdraví? Stačí mít po ruce sklenici s vodou

  • ½ sklenice jedlé sody,
  • ½ sklenice octa,
  • ½ sklenice citronové šťávy,
  • 5 litrů vody.

Postup přípravy

Pro odměření postačuje sklenice o objemu cca 250 mililitrů. Do nádoby nalijte vodu a do ní vsypejte jedlou sodu, přilijte citronovou šťávu a ocet. Dokonale promíchejte, aby se jedlá soda rozpustila a spojila s ostatními přísadami.

Roztok přelijte do láhve s rozprašovačem a postříkejte obklady a dlažbu, sanitární keramiku a další špinavé povrchy v koupelně a toaletě. Prostředek nechte půl hodiny působit, poté dočistěte pomocí vlhké houby nebo hadříku a opláchněte čistou vodou.

Nečistoty a skvrny jsou stále viditelné? Opakujte postup, dokud není koupelna dokonale čistá. Takto doma připravený čisticí prostředek se hodí též na odstranění plaku a usazenin z vodního kamene.

Zdroj: tudasfaja.com