„Cítím vděk, stále žiji!“ Shannen Doherty oslavuje narozeniny a bojuje proti rakovině!

Shannen Doherty zná jistě každý. Tato americká herečka proslula svou rolí v populárním seriálu Beverly Hills 90210 nebo Čarodějky. Hvězda devadesátek minulého století je proslulá u celé jedné generace diváků, bohužel v posledních letech je více než její tvorba známá odvaha, se kterou se postavila onkologickému onemocnění. Shannen už jednou rakovinu překonala, bohužel tentokrát bojuje opětovně. Nemoc se vrátila s ještě větší razancí.

https://www.newsitamea.gr/

Americká seriálová hvězda

Branda Walshová a Prue Halliwellová, jména, která znají všichni příznivci seriálové tvorba, která k nám přišla v devadesátých letech minulého století, kdy byli diváci každý týden přilepení k obrazovkám a hltali romantické příběhy. Seriál Beverly Hills 90210 pokořil metu deseti sérií, Čarodějky zase osm s celkovým počtem 178 dílů, ale v posledních sériích již Shannen nehrála. Shannen Doherty s těmito seriály rozjela velmi slibnou kariéru.

Herečkou od dětství

Roli v seriálu Beverly Hills získala v roce 1990 ve svých osmnácti letech, ale první role odehrála už v jedenácti. V prvních filmových rolích doprovázela takové hvězdy jako Deidre Hall, Helen Hunt, Sarah Jessicu Parker nebo Winonu Ryder. V úspěšně rozjeté kariéře pokračovala i poté, co v roce 2015 oznámila, že bojuje s rakovinou. Veřejnou zpověď o chemoterapeutické léčbě a podstoupené mastektomii učinila v talkshow „The Dr. Oz“. Na šíření osvěty nezanevřela a pokračuje v ní stále.

Čtěte také: Reakce tohoto psa vás dostane. Kvůli nadšení ze shledání po dvou letech dokonce na chvíli omdlí

Podruhé a rovnou ve čtvrtém stádiu

V roce 2017 se zdálo, že Shannen rakovinu překonala, pokračovala proto v natáčení dalších filmů „Back in the Day“, „Bethany“ nebo „Bukowski“. Bohužel o další tři roky se rakovina opětovně vrátila, a ještě s větší razancí, tentokrát ve čtvrtém stádiu. Nyní bojuje za každý den, kdy může žít naplno a motivuje i další nemocné. Svou nezdolnou odvahou je pro mnohé inspirací, sama doufá, že bude nejdéle žijící pacientkou s rakovinou prsu v posledním stádiu.

https://www.newsitamea.gr/

Zdroj: newsitamea.gr