Co dokáže horký ocet udělat pro vaši domácnost?

Pravidelná údržba celé domácnosti je velmi důležitá pro vaše zdraví i bezstarostné fungování domova. Čištění odpadů je jednou z činností, na které hodně lidí zapomíná. Jakmile se odpad ucpe, budete mít vážné problémy. Proto byste měli pravidelně čistit odpady ve sprše, vaně, umyvadle i ve dřezu. Poradíme vám, jak to můžete udělat pomocí obyčejného octa. Žádné chemické ani drahé prostředky nepotřebujete.

Co budete potřebovat?

Na výrobu domácího prostředku na čištění odtoků potřebujete jen tři surovin a čistý hadr. Připravte si 250 gramů jedlé sody, 100 ml octa a 2 ½ litru převařené vody. Pro čištění rozhodně nepotřebujete žádné drahé čističe. Hlavní je, abyste tuto metodu používali pravidelně. Zbavíte se díky ní zápachu, nečistot a zbytků potravin i vlasů. Jestli bojujete s nepříjemným zápachem, měli byste to vyzkoušet. Váš domov bude chvíli cítit po octu, ale nakonec bude vonět mnohem lépe než dřív.

shutterstock.com

Postup aplikace

V první řadě zahřejte v hrnci ocet. Jedlou sodu nasypte přímo do odpadu, který chcete vyčistit. Ihned ji zalijte horkým octem a otvor zajistěte čistým hadrem. Ocet a jedlá soda spolu začnou ihned reagovat a směs začne pěnit. Právě proto musíte odtok ucpat. Nechte asi 30 minut působit. Potom si v rychlovarné konvici uvařte čistou vodu a pomalu ji nalijte do odtoku. Znovu nechte pár minut působit a nakonec propláchněte studenou vodou.

Čtěte také: Proč mít roli toaletního papíru v lednici? Prozradíme vám to!

Co dalšího můžete použít pro čištění odpadů?

V obchodě si snadno koupíte hydroxid sodný, který funguje hodně podobně jako jedlá soda. Jen ho nasypete do odtoku, zalijete vroucí vodou a necháte působit. A potom ho znovu prolijete horkou vodou. Další možností je tableta do myčky nádobí. Použijete ji úplně stejně jako ostatní způsoby. Položte ji na odtok a pomalu přes ni přelijte horkou vodu. Tableta se začne rozpouštět a pročistí potrubí. Potom ji necháte působit přes noc a ráno propláchnete vroucí vodou.