Co dokáže spojení aviváže a soli v domácnosti?

Pro domácí odstraňovač skvrn a čisticí prostředek nepotřebujete velké množství surovin. A dokonce si nemusíte ani pořizovat žádné speciální produkty. Postačí vám k tomu jen obyčejná kuchyňská sůl a aviváž. Stačí vám tyto dvě ingredience k tomu, abyste měli znovu nádherně čistou domácnost. Aviváž navíc přinese nádhernou (a vaši oblíbenou) vůni i do jiných částí vašeho domova.

Dokonale čisté koberce

Pro nádherně čisté koberce potřebujete jen vodu, aviváž, sůl a utěrky z mikrovláken. Nic jiného na čištění nepotřebujete. Koberec nejdřív vysajte vysavačem. Do necelého litru vody dejte dvě lžíce soli a jedno lžíci aviváže. Do roztoku ponořte hadřík a otřete s ním celý koberec. Nemusíte na hadřík vůbec tlačit. Nechte směs působit po dobu 10 minut.

zinoti.lt

Tímto způsobem možná neodstraníte velmi odolné skvrny, ale koberec bude svěží, voňavý a barvy se nádherně obnoví. Udělejte tento postup jednou za 3 měsíce a vaše koberce budou vždy krásné a čisté. Nemusíte používat ocet, jedlou sodu ani jiné triky. Díky aviváži bude koberec krásně vonět a ještě odstraníte běžné nečistoty s pomocí tohoto jednoduchého čističe.

Čtěte také: Každé znamení horoskopu si nese kletbu. Jaká je ta vaše?

Nejlepší osvěžovač vzduchu

Na tento recept potřebujete jen misku, hrubou sůl, půl hrnku aviváž, 15 hřebíčků a 1 lžíci alkoholu. Do mísy dejte sůl, alkohol a přidejte aviváž. Všechno jemně promíchejte a přidejte hřebíček. Ten vám pomůže s odpuzováním komárů a much. Misku s tímto osvěžovačem můžete umístit prakticky kamkoli ve svém domově. Skvěle bude vonět hlavně v koupelně nebo na toaletě.

zinoti.lt

Velkou výhodou tohoto osvěžovače je pochopitelně jeho nízká cena. Kromě toho můžete vůně střídat, jestli máte doma víc typů aviváže. Stejně tak můžete přidat místo aviváže do směsi svůj oblíbený esenciální olej a trochu si domov osvěžit. Zkuste tento domácí osvěžovat. Zbavíte se doma komárů a ještě to u vás bude vždy nádherně vonět.

Zdroj: zinoti.lt