Co dokáže u vás doma cibule s hřebíčkem?

V kuchyni i v celé domácnosti můžete využít mnoho zajímavých triků. Mnoho z nich používaly již naše babičky, protože ony věděly, jak využít levné a běžně dostupné produkty. Tyto metody jsou velmi levné i dnes, ale bohužel hodně lidí na ně zapomnělo. Naučte se, jak doma využít obyčejnou cibuli a celý hřebíček. Pomohou vám hned několika způsoby.

Přírodní repelent

Mouchy jsou v létě velmi otravné a většina z nás jich má plný byt. Nemusíte si kupovat další plácačku nebo chemické repelenty. Postačí vám jen cibule rozkrojená napůl, do které zapícháte celý hřebíček. Položte takto připravenou cibuli blízko oken nebo dveří a mouchy k vám domů rozhodně nepůjdou. Vůně, kterou tyto dvě suroviny způsobí, je velmi příjemná pro lidi, ale velmi nepříjemná pro hmyz. Takže si provoníte svůj domov a ještě se zbavíte much zcela přírodní metodou.

Shutterstock

Cibule s hřebíčkem v kuchyni

Silná a kořeněná vůně hřebíčku není dobrá jen pro váš domov, ale také pro jídlo. Když do ní umístíte hřebíček a dáte ji vařit, zlepší to chuť celého pokrmu. Jestli máte v plánu uvařit polévku, omáčku, masové nebo dušené pokrmy, vyzkoušejte tento zajímavý  trik. Celé jídlo bude mít mnohem bohatší a zajímavější chuť. Jednou to vyzkoušejte a uvidíte, že jste nic lepšího neochutnali. Velkou výhodou je, že vaše kuchyň i zbytek domova bude nádherně vonět.

Shutterstock

Benefity pro zdraví

Cibule obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Hřebíček je plný esenciálních olejů a má antibakteriální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Cibule podporuje imunitní systém, zmírňuje záněty a má také antioxidační účinky. Jakmile dáte obojí dohromady, můžete získat velmi silné spojení pro pevné zdraví. Jakmile použijete obojí v jednom jídle, zajistíte si tu nejlepší kombinaci pro své zdraví, krásnou vůni i jedinečnou chuť jídla. Vyzkoušejte to a jistě si pochutnáte a posílíte své tělo.

Zdroj: tudasfaja.com