Co může šikovný kutil vyrobit ze starého dřezu?

Výměna dřezu je jednou za pár let nutností. Jistě ho máte poškrábaný, otlučený nebo chcete jednoduše jiný design do své kuchyně. Nemusíte ho ovšem ihned vyhazovat. Místo toho se můžete přidat k jednomu velmi šikovnému kutilovi, který z něj udělal zahradní gril. Výroba je velmi jednoduchá, jen to chtělo mít správný nápad. Jak na to?

Proměna dřezu

Nejdřív dřez otočte dnem vzhůru. Poté v horní části vyřízněte kruh a na boku jedné ze stěn obdélník. Obě dutiny vyplňte pěnou nebo polystyrenem. Připevněte polystyren ke dřezu, protože tam musí pevně držet a nezapomeňte tam přilepit kovové tyčky, které budou fungovat jako rošt. Poté otočte dřez zpátky dnem dolů. Připravte si směs z cementu a malty v poměru 1:2 a naplňte prostor dřezu.

cpykami.ru

Vytvořte ohrádku kolem celé konstrukce, protože potřebujete zalít celý prostor. Všechno zaplňte cementem a maltou. Do každého rohu položte cihlu. Cihly budou fungovat jako malé nohy pro zahradní gril. Počkejte, až všechno ztvrdne. Potom můžete dřez znovu otočit a odstraníte polystyren nebo pěnu, kterými jste vyplnili střední část tohoto nového grilu. Zůstane vám tam jen mřížka.

Originální gril na zahradu

Dřez naplňte také z druhé strany cementovou maltou, abyste prostor vyrovnali. Vše zarovnejte, očistěte a počkejte až ztvrdne. V tuto chvíli máte připravený zajímavý gril. Na roštu můžete rozdělat oheň a nad horní otvor umístit mřížku s hrncem nebo pánvi. Nezapomeňte pod tyto kamna umístit kovový kbelík nebo jinou (nehořlavou) nádobu, protože žhavé uhlíky z ohně někam musí padat.

cpykami.ru

Tento originální gril stačí již jen postavit na starý stůl nebo konstrukci s kovovýma nohama. Na těchto kamnech můžete pohodlně grilovat nebo vařit. Jak vidíte, dokonce i ze starého dřezu si můžete snadno vyrobit domácí gril, který získáte téměř zadarmo. A navíc bude vypadat zcela originálním způsobem. Pustili byste se sami do takového domácího projektu?

cpykami.ru

Zdroj: cpykami.ru