Co nás čeká na podzim? Zjistěte jaká je předpověď počasí v tomto ročním období podle odborníků

Podzim je pro školáky velice neoblíbeným měsícem, protože je to období, kdy se vrací do školních lavic. Nicméně dospělí lidé už je vítají mnohem raději. Důvodem může být oddych od dlouhotrvajících letních veder, kouzelně usínající přírodní krajina a pestrobarevně zbarvené listy na počátku podzimu. Znamená to ale také přechod na teplé oblečení a spoustu pošmourného počasí. Bude letošní podzim nadprůměrně teplý nebo se máme těšit na pořádnou zimu? Odborníci už mají jasno.

Září 2021

Letošní září bude nádherné! Bude panovat indiánské léto, které je spojeno se spoustou sluníčka a příjemnými teplotami. I když bude zářijové počasí občas ve znamení srážek a dešťů, můžeme se těšit na nadprůměrné teploty. V polovině září odborníci dokonce očekávají teploty nad 30 °C! Po troše odpočinku, které nám připravil chladný konec léta se tedy můžeme těšit na další vlnu veder. Podzimní a přechodné bundy tedy zatím ještě potřebovat nebudeme.

Říjen 2021

Zato říjen bude rychlou změnou. Po nadměrně vysokých teplotách v září nás říjen doslova srazí na kolena prudkým ochlazením. Nyní už je čas vytáhnout ze skříně své teplé oblečení, a to letní odsunout do zadních polic. Další vlna ochlazení nás čeká v polovině měsíce, nicméně mrazu se ještě bát nemusíme. V poslední třetině měsíce se můžeme těšit také na vydatné srážky.

Čtěte také: Bydlení v jeskyni? Nepodléhejte předsudkům, jeskynní muž má modernější bydlení než lidé ve městě!

Listopad 2021

A jak to vypadá s měsícem, ve kterém už má přijet Martin na bílém koni? Můžeme se skutečně těšit na sníh nebo budeme opět zklamáni? V noci už se teploty budou blížit mrazu, nicméně přes den budou teploty ještě trochu vyšší. I tak lze ale říci, že nebudou vyšší, než 10 °C. Na konci měsíce už nás ale mráz nemine a možná přijde i první sníh. Martin se tedy na svém bílém koni opět trochu zatoulá, nicméně počasí v tomto měsíci už bude skutečně odpovídat tomu, co má přijít: tedy zimě.