Co o vás prozradí podzimní listy

Téměř každý člověk má rád přírodu a obdivuje její krásu a rozmanitost, která se projevuje na každém kroku a u všech živočišných i rostlinných druhů. Pokud jde o stromy, na světě jich roste přes 60 tisíc druhů. Liší se stavbou, výškou, dřevem i kůrou, ale také listy.

Možná jste nevěděli, že na podzim můžete podle listů stromů, které vám tvarem a barvou nejvíce vyhovují, o sobě něco zajímavého zjistit.

Podzimní test podle listů

Vaším prvním úkolem je najít si v přírodě, v atlasu stromů nebo na internetu, jak vypadají podzimně zbarvené listy těchto druhů stromů:

Čtěte také: Kočky dokáží ochránit dům před negativní energií

· javor

· buk

· platan

· jinan

· kaštan

· bříza.

Typologie podle preferovaného listu

Pokud jste si pečlivě vybrali list, který se vám nejvíce líbí, podívejte se níže, zda charakteristika, uvedená pod jeho názvem, odpovídá i vaší osobnosti. Možná se tímto způsobem o sobě dozvíte něco nového.

Javor

Volba javoru ukazuje na všestranného člověka, kterého lidé obdivují. Je to však člověk se složitou osobností. Navenek však tato osoba jedná vždy otevřeně, působí živě, je upřímná a velice přímá. Obvykle se jedná o vůdčí osobnost. Nebojí se nových výzev, lákají ho tajemství světy a nemá strach z rizika. Ruku v ruce s vůdčími schopnostmi jde rovněž zodpovědnost.

Buk

Pokud jste zvolili buk, zřejmě jste tak učinili s úsměvem, protože buk je partnerským stromem pro optimisticky naladěné lidi, kteří vyhledávají společnost ostatních. Typická pro tyto osoby je potřeba lásky, kterou jsou však schopny a ochotny plně opětovat. Jedná se o velmi přátelské, a tedy i oblíbené osoby. Obvykle jsou to šarmantní a vtipní společníci. Aby se však uplatnili, potřebují často cítit podporu rodiny a přátel.

Platan

Platan je strom, který souzní s vyrovnanými lidmi, kteří vysílají uklidňující energii a lidé u nich intuitivně hledají bezpečí. Jsou to tradicionalisté, kteří kladou na nejvyšší místo rodinu a také své tradice. Bývají to výborní rodiče, od nichž se děti učí těm správným hodnotám už jen tím, že je pozorují ve svém každodenním životě.

Jinan

Pokud na vás nejvíce zapůsobil list jinanu, je vaším typickým znakem nejspíše silně vyvinutý smysl pro právo a spravedlnost. Lidem ve vašem okolí se kvůli vyznávaným hodnotám můžete jevit jako přísná osoba, ale empatie vám rozhodně neschází. Umíte si vyslechnout názory jiných, ať už jste člen týmu nebo leader.

Kaštan

Kaštan volí často lidé univerzální, kterým není cizí ani praktické myšlení, ani smysl pro umění. Takový člověk se nebojí zkoušet nové věci a posouvat se ve všem, co podniká. Dává přednost možnosti zorganizovat si život podle svých představ, ale pokud je to potřeba, umí se i přizpůsobit okolnostem.

Bříza

Pokud jste zvolili list břízy, ukazuje to na silnou vnitřní disciplínu a smysl pro pořádek. Pokud hrozí riziko, raději se mu vyhnete, pokud je to možné. Jakékoliv vybočení ze zavedených postupů, jakýkoliv chaos na vás působní stresově. Pokud to však překonáte a otevřete se novým možnostem, uvidíte, že se budete cítit lépe.