Co o vás prozradí tato nová optická iluze?

Optické iluze jsou velmi populární způsob, jak nahlédnout do naší psychiky a poznat naše momentální pocity a nálady. V současnosti je populární tento složitější obrázek, který byl zveřejněný na sociální síti TikTok s komentářem, že někteří lidé v něm na první pohled vidí nakousnuté jablko, jiné lidé zase profily dvou lidí.

https://ohlyad-dnya.pro/

Viděli jste jablko?

Jak jste na tom vy? První věc, kterou na obrázku uvidíte, vám napoví mnohé o vašich prioritách a náladách. Může vám to prozradit, co je pro vás v životě důležité a na čem vám nejvíc záleží. Pokud jste jako první viděli téměř snědené ovoce, pak to znamená, že přijímáte věci takové, jaké jsou, a jste naprosto spokojení s tím, co momentálně v životě máte.

Víte, že se můžete vždy spolehnout na své blízké a že vás podpoří, ať se ve vašem životě přihodí cokoliv. Zároveň se i oni mohou spolehnout na vás. Také máte vždy dobrou náladu, kterou se snažíte předat ostatním. Nejdůležitější ve vašem životě jsou přátelé a rodina, ve kterých hledáte oporu i v těžkých chvílích.

Viděli jste profily?

Pokud ale při pohledu na obrázek jako první uvidíte dvě osoby z profilu, pak je vaší hlavní životní prioritou milostný nebo partnerský vztah. Možná zažíváte období plné nejistoty s někým, kdo je pro vás výjimečný a důležitý. Nezapomínejte na to, že to nejlepší, co můžete v takovém případě udělat, je probrat s danou osobou, co vám leží na srdci, a nedusit v sobě své emoce. Pak bude všechno v pořádku.

Lidé v komentářích pod optickou iluzí byli z velké části rozdělení na to, co viděli jako první. Někteří trvali na tom, že jablko je výraznější než obličeje, jiní zase tvrdili, že profily lidí jsou na první pohled zřejmé. Tato optická iluze je verzí slavné vázy, kterou asi v roce 1915 vytvořil dánský psycholog Edgar Rubin. V jeho obrázku je ústředním motivem váza, kterou po stranách tvoří dva lidé hledící proti sobě.

Zdroj: ohlyad-dnya.pro