Co ovlivňuje pokleslé poprsí a jak mu předcházet

Pokleslé poprsí je stav, který děsí všechny ženy. S přicházejícím věkem je nedílnou součástí přirozeného stárnutí, stejně jako vrásky v obličeji. Ani jeden z projevů samozřejmě ženy netěší. Poklesu poprsí lze ale předcházet. Jde o celkový životní styl a pár zaručených metod. Přečtěte si, vše potřebné pro tuto tématiku a vyzkoušejte osvědčené rady.

Hlavní roli hraje životní styl

Tak jako u všeho, co se týká zdraví jde hlavně o životní styl. To, jakým způsobem lidé zacházejí se svým tělem, se samozřejmě na jejich vzhledu projevuje. Spolu s genetikou je hlavním faktorem. Ovšem životní styl je na rozdíl od genetické výbavy ovlivnit. Proto je důležité už v rámci prevence myslet na zdravé stravování a pravidelné cvičení. Strava je důležitá pro příjem důležitých živin. Velmi důležité jsou bílkoviny, vápník, vitamíny a minerály. Kromě vyvážené a zdravé stravy nezapomínejte na dostatek tekutin. Dostatečná hydratace totiž zajistí pružnost pokožky.

Svůj díl na pevnosti poprsí má i samotný prsní sval. Pokud jej budete pravidelně posilovat, odvděčí se vám později svou pevností a flexibilitou. Vyzkoušejte pár cviků, které budete pravidelně opakovat, abyste tuto oblast zpevnily a posílily. Když je řeč o cvičení a zdravém životním stylu, nesmíme opomenout i hubnutí. Pro dobře vypadající a pevné poprsí je důležitá optimální hmotnost. Náhlá ztráta hmotnosti se může projevit také na poprsí, které při tak rychlém úbytku tukové tkáně ztratí flexibilitu i pevnost.

Čtěte také: Pečujte o svou pleť správně. Důležitá je čistota, ochrana i její výživa

Vyzkoušejte masáže

Pravidelná masáž zvyšuje pružnost pokožky. Stimuluje krevní oběh a regeneruje buněčné tkáně. Ženy by proto v oblasti masáží měly myslet i na své poprsí. Při troše cviku si ji můžete dopřát i doma. Důkladnou masáž éterickým olejem byste měly provádět klidně dvakrát i třikrát týdně. K masírování se skvěle hodí i gel z aloe vera. Tato rostlina s antioxidačními účinky ničí škodlivé volné radikály. Pokud se rozhodnete použít gel z aloe vera, vmasírujte jej a nechte 10 minut působit. Poté jej opláchněte. I tuto metodu můžete provádět několikrát týdně.

Zázračné oleje

Mnoho olejů obsahuje doslova zázračné látky, které poprsí velmi svědčí. Pokud je budete používat k mazání, dopomohou vám k pružnosti a pevnosti. Skvělé jsou například rostlinné oleje. Zvolit můžete kokosový, hroznový nebo olivový, které díky obsaženým antioxidantům zajistí pružnost. Podobně fungují i esenciální oleje. Stačí 2 kapky máty, levandule nebo fenyklu, čímž podpoříte mladistvost pokožky.