Co říkají psychologové o lidech, kteří hodně pláčou?

Hodně lidí má předsudky vůči lidem, kteří se snadno rozpláčou. Říkají, že jsou přecitlivělí, nedokáží se ovládat a měli by se za svou reakci stydět. Podle psychologů je to prakticky naopak. Podle nich je pláč projevem něčeho velmi krásného a zdravého. Podívejte se, jaký jste podle psychologů člověk, jestli dokážete plakat před ostatními a dáváte svým emocím průchod.

Pláč je známkou dobrého a citlivého člověka

Psychologové se zabývali tím, proč někteří lidé pláčou mnohem více než jiní. Ukázalo se, že pláč je známkou dobrého člověka a dobrého přítele. Takoví lidé musí mít ve svém životě někoho, ke komu se mohou jít vyplakat na rameno, vypustit ze sebe všechnu bolest a otevřít se někomu, kdo jim rozumí. A to je rozhodně něco, co každý z nás říct nemůže.

Negativní emoce, vysoká hladina cukru v krvi, hormonální nerovnováha nebo smutné písničky i filmy mohou být důvodem pro pláč. Lidé si myslí, že kvůli tomu pláčou jen slabí lidé. Opak je pravdou. Pláč znamená, že se nebojíte svých pocitů. A to chce velkou sílu a zároveň zranitelnost. Většina z nás ale disponuje pouze jednou z těchto věcí, takže toho nejsme schopni.

Čtěte také: Chcete zhubnout? Zkuste dietu s vývarem! Tuky se po ní doslova rozpouští!

https://pukuotukas.com/

Víte, jak zacházet se stresem

Psychologové upozorňují na to, že umíte pravděpodobně velmi dobře zacházet se stresem. Když si dovolíte plakat v každé situaci, způsobí to očistu a osvobození od těžkých myšlenek. Je to mnohem zdravější, než v sobě tyto pocity držet po dlouhou dobu. To může vést k psychickým problémům a náročným časům v životě. Když se z toho vypláčete ihned, bude se vám mnohem lépe fungovat.

Pláč je známkou silného člověka

Mnoho z nás v sobě skrývá pocity, jako je beznaděj, slabost, smutek nebo bolest. Vážné pocity bychom ale neměli ignorovat. Nikdy neplakat je velmi škodlivé. Ti, kteří pláčou, jsou nejsilnější lidé ze všech, protože dokáží ovládat své emoce. Umí si přiznat i negativní emoce a myšlenky a pracovat s nimi. Nyní se již jistě budete na pláč dívat úplně jinak.

Zdroj: pukuotukas.com