Co se našlo ve staré truhle po dědečkovi? Tomu neuvěříte!

Jistě jste jako děti chtěli najít truhlu s tajemným pokladem. Většinou se vám nic takového nepodaří, ale jedna rodina měla štěstí. Po smrti dědečka našla na půdě zastrčenou velmi starou truhlu. Jakmile ji otevřeli, nemohli uvěřit svým očím. V tu chvíli se znovu cítili jako tříleté děti, které se snaží o nález velkého pokladu. Co přesně tam našli?

Nečekané dědictví

Rodina byla jistě trochu zklamaná, protože truhla neskrývala žádný pirátský poklad plný zlatých mincí. Místo toho tam našli hodně předmětů, které měly velkou hodnotu nejen pro jejich dědečka, ale také naše dějiny. V horní části se nacházelo dvojité víko, které zdobila ručně malovaná kresba. Jakmile ji dali na stranu, jejich pohledy spočinuli na skutečném pokladu.

Uvnitř staré truhly bylo hodně knih, dokumentů a nespočet dopisů. Dědečkova rodina měla před sebou vzpomínky na celý život člena rodiny. Mnoho z předmětů pocházelo ze začátku 20. století a přitom byly velmi dobře zachované. Některé předměty je ale trochu šokovaly. Nikdo z nás nezná celou historii vlastní rodiny a tito lidé měli to štěstí, že jim truhla přiblížila život jejich dědečka.

Tajný poklad po dědečkovi

V truhle se nacházel např. odznak z doby socialismu, staré brýle nebo kšandy. Stejně tak tam našli školní mapu Německa, Dánska a Polska.

Dopisů bylo v truhle velké množství, takže si rodina může pročítat konverzace jejich dědečka s jinými lidmi. To může být po tolika letech od války velmi zajímavé. Mezi nejzajímavější exempláře ale rozhodně patří knihy.

Jednou z nich, které našli, byl výtisk s názvem „The Great Controversy Between Christ and Satan“ („Velký spor věků“) od Ellen G. White, která vyšla v roce 1888. Kniha, stejně jako ostatní předměty, je ve velmi dobrém stavu. Není jisté, jestli byla truhla celou dobu ukrytá v domě dědečka, ale rozhodně si jí velmi vážil. Svědčí o tom fakt, že žádná z věcí není zničená ani zašlá. Našli jste někdy podobný poklad?