Co se stane tři měsíce po zotavení z koronaviru? Vědci znají odpověď -
Menu

Co se stane tři měsíce po zotavení z koronaviru? Vědci znají odpověď

Chybí potřebné studie

Dosud neexistují přesné údaje o tom, zda jsou v krvi nalezené ochranné protilátky a jak přesně infekce trvá. Předchozí výzkumy naznačují, že ochrana může trvat tři měsíce, ale čínská studie naznačuje, že imunitní systém snižuje funkci ještě dva až tři měsíce po onemocnění.

Jen málo pacientů s těžkými příznaky se však této studie zúčastnilo a zkoumali se pouze asymptomatičtí infikovaní jedinci.

Jak se tělo brání před koronavirem?

Vědci rovněž sdílejí názor, že v průběhu času množství protilátek klesá, ale určitá úroveň ochrany přetrvává ještě nějakou dobu.

To je způsobeno různými buňkami, které jsou odpovědné za vyvolání imunitní odpovědi. Tyto buňky si pamatují, jak se bránit proti viru, takže když se znovu objeví patogen, uvedou protilátky do pohybu.

Nová infekce nebo přetrvávající choroba?

Přestože v testování byli pacienti, kteří se po infekci znovu nakazili, dosud není jasné, zda se skutečně jednalo o novou infekci, nebo se tělo ještě úplně nezotavilo z první nemoci.

Mělo by být téměř samozřejmostí, že kdokoli, kdo má příznaky horních dýchacích cest by měl zůstat doma a každý by si také měl často umýt ruce. Nakonec také dodržovat vzdálenost jeden a půl až dva metry a nosit roušku všude, kde se pohybuje více lidí.

1
2
ZDRAVÍ

4 důležité vitamíny pro ženy ve věku 30+

Uchovat si krásu a zdraví i do vyššího věku je snem všech. Jenže aby to bylo možné, musíte na sobě…
ZDRAVÍ

Pokud se vám na nehtu objeví tato skvrna, raději vyhledejte…

Tvar, barva a struktura nehtu prozrazují mnohé o zdraví svého majitele. Někdy jsou také ukazatelem genetických chorob, které se u…
ZDRAVÍ

Možná jste prodělali koronavirus a nemáte o tom ani tušení

Celý svět bojuje s koronavirem a výjimkou nejsme ani my.  Prožíváme těžké období, protože jeho příznaky nejsou jednotné a mohou se…
ZDRAVÍ

Nepodceňujte bolest hlavy, ucpaný noc, a kašel

Sice je pro chlapy rýmička smrtelná nemoc, ale kdo by s tím šel k lékaři. Doma s tím otravujeme celou rodinu, vyžadujeme 24hodinovou…
ZDRAVÍ

Bolí vás svaly, ale vy jste neměli žádnou přehnanou fyzickou…

Pak vězte, že příčin může být hned několik. Když pomineme bolesti svalů při fyzické námaze, nebo při onemocněné chřipkou, existují…
ZDRAVÍ

7 zajímavých věcí, které tělu slouží jako obranná reakce

Divíte se, proč vaše tělo dělá určité úkony a přijde vám zvláštní, že by se tak dělo jen pro nic…