Co se stane tři měsíce po zotavení z koronaviru? Vědci znají odpověď -
Menu

Co se stane tři měsíce po zotavení z koronaviru? Vědci znají odpověď

Zajímalo by vás, co se stane po zotavení? Mnoho lidí se například ptá, zdali mohou být nakaženi znovu a jak dlouho zůstanou po vyléčení chráněni. Na všechny otázky se vědci v současné chvíli snaží najít odpověď.

Pacienti bez obtíží

Naštěstí většina pacientů s koronavirem nevyžaduje intenzivní péči a mnozí procházejí infekcí s mírnými nebo dokonce asymptomatickými příznaky. Americký epidemiologický úřad nedávno vydal nové doporučení týkající se pravidel testování a karantény pro ty, kteří nakazili.

Testovat znovu až po třech měsících

Podle vědeckých výzkumů bylo vyhlášeno pravidlo, aby se netestovali lidé, kteří měli pozitivní test před méně než třemi měsíci.  Během této doby má mnoho lidí pozitivní výsledek, ale pokud nemají žádné příznaky, neměli by být v zásadě znovu testováni nebo umístěni do karantény. Podle předchozího výzkumu již nejsou infikováni.

Když se koronavirus projeví

Pokud se ale u pacientů znovu objeví příznaky, je situace jiná. V takové chvíli je zapotřebí další test, aby se zjistilo, zda koronavirus nebo jiné onemocnění způsobuje respirační příznaky.

Úřad však objasnil, že neexistuje záruka, že těm, kteří se nakazili touto chorobou, bude zaručena ochrana po dobu tří měsíců. Současný výzkum pouze ukazuje, že asymptomatičtí léčitelé nemusí být nutně testováni po dobu tří měsíců.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDRAVÍ

Čaj se zázračnými účinky. Díky němu budete žít dlouho

Stařenka, které je nyní 65 let na svůj věk skoro nevypadá. Tvrdí, že nikdy nebyla v nemocnici a od doby,…
ZDRAVÍ

5 příznaků, že vašemu tělu chybí vitamín C

Vitamín C patří do skupiny vitamínů, které si tělo neumí vyrobit. Je třeba ho do těla neustále doplňovat. Je všeobecně…
ZDRAVÍ

Ženy, znáte 5 příznaků rakoviny vaječníků?

Rakovina – slovo, které nechce slyšet nikdo z nás. Ještě v minulém století takřka rozsudek smrti, dnes si už medicína umí poradit,…
ZDRAVÍ

4 důležité vitamíny pro ženy ve věku 30+

Uchovat si krásu a zdraví i do vyššího věku je snem všech. Jenže aby to bylo možné, musíte na sobě…
ZDRAVÍ

Pokud se vám na nehtu objeví tato skvrna, raději vyhledejte…

Tvar, barva a struktura nehtu prozrazují mnohé o zdraví svého majitele. Někdy jsou také ukazatelem genetických chorob, které se u…
ZDRAVÍ

Možná jste prodělali koronavirus a nemáte o tom ani tušení

Celý svět bojuje s koronavirem a výjimkou nejsme ani my.  Prožíváme těžké období, protože jeho příznaky nejsou jednotné a mohou se…