Co to znamená, když se vám najednou objeví chloupky na prstech?

Objevily se vám na prstech na nohou tmavé chloupky? Někteří lidé je tam mají přirozeně, protože mají jednoduše více ochlupení na těle. Jestli to pro vás není běžné a jednou jste si všimli jejich přítomnosti, měli byste vědět, co tím říká vaše tělo. Dokonce i tyto drobnosti totiž mají velký význam, když přijde na zdraví. Jde o jeden ze signálů, které využívá tělo k tomu, aby vás na něco upozornilo.

Krevní oběh

Jestli nemáte na prstech ani jediný chloupek a sami vám vypadávají, může se jednat o špatný krevní oběh. Na druhou stranu přítomnost mnoha chloupků na celé ploše nohou a prstech znamenají, že máte velmi dobrý krevní oběh. Proto byste tuto skutečnost neměli ignorovat.

Pixabay

Hormony

Během hormonálních změn mohou být chloupky silnější nebo tmavší. Je to velmi přirozené, protože během života prochází (hlavně ženy) mnoha změnami. Hlavně během těhotenství se mohou vaše chloupky hodně změnit. Právě v tomto období jich pravděpodobně bude více a budou tmavší.

Onemocnění vaječníků

Syndrom polycystických vaječníků může způsobit větší ochlupení na určitých místech na těle. Jestli se vám objevují na místech, kde dříve nebyly, měly byste navštívit svého gynekologa. Tato záležitost platí pochopitelně jen pro ženy a potkat vás může v jakémkoli věku.

Síla genů

V mládí mají muži i ženy většinou chloupky světlejší. Jestli máte tmavé chlupy nebo chlupaté prsty v rodině a má je minimálně jeden z vašich rodičů, postupem času se to pravděpodobně objeví také u vás. Čím starší budete, tím tmavší chloupky budete mít na těle.

Pixabay

Onemocnění periferních cév

Nemáte-li žádné chloupky na prstech u nohou nebo na samotných nohách, musíte navštívit svého lékaře. Velmi často se jedná o onemocnění periferních cév, což je porucha oběhového systému. Tento stav je spojený se záněty, emboliemi a krevními sraženinami. Proto je velmi důležité, abyste se nechali zkontrolovat.

Zdroj: somzena.sk