Co v domácnosti spotřebuje nejvíce elektřiny? Asi budete překvapení!

Ušetřit můžete na mnoha věcech ve své domácnosti. Hodně lidí chce vědět, co jim doma spotřebuje nejvíce energie. Právě na účtech za elektřinu a vodu můžete ušetřit nejvíce. V každé domácnosti se nachází spotřebiče a elektronika, která vás přijde každý rok velmi draho jen kvůli energiím. Dnes se podíváme na to, co je největší zátěží pro váš účet za energie.

Topení

Je to naprosto logické. Nejvíce zaplatíte za své teplo. Nezáleží na tom, jestli topíte elektřinou, plynech nebo pevnými palivy. Za topení během zimních měsíců vždy zaplatíte nejvíce. Počítat do toho musíte také ohřev vody, ústřední topení a klimatizaci. Nejhorší jsou na tom starší spotřebiče.

Domácí spotřebiče

shutterstock.com

Prakticky každý domácí spotřebič je zapojený do elektřiny. To je jasné. Lednice běží neustále, takže si musíte pořídit novější typ s dobrým energetickým štítkem. Stejně postupujte také při koupi pračky, sušičky prádla nebo myčky nádobí. Tyto spotřebiče vás stojí nejvíce.

Čtěte také: Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z přírodních materiálů

Sporáky

shutterstock.com

Na vaření a pečení potřebuje každá kuchyň sporák a troubu. Také v tomto případě se dívejte na energetický štítek. S použitím indukční desky můžete ušetřit nejvíce, protože se zahřívá ihned a soustředí se pouze na hrnec. To se nakonec projeví na konečné ceně spotřeby energie.

Elektronická zařízení

Televize, počítače, herní konzole i nabíječka na chytrý telefon. Snažte se používat zásuvky s vypínačem a nenechávejte je zapojené přes noc. Tím hodně ušetříte, i když se to na první pohled nemusí zdát. Hlavně nabíječka na telefon si bere energii, i když tam nemáte zapojený telefon.

Osvětlení

Tradiční žárovky vás každý rok připraví o stovky, možná i tisíce korun. Vyměňte všechny za LED žárovky a hodně ušetříte. Osvětlení samozřejmě není hlavním spotřebitelem energie, ale také byste na něj měli myslet. A hlavně byste se měli naučit zhasínat, když odcházíte z místnosti.

Zdroj: webniusy.com