Čtyři přírodní způsoby, jak obarvit vlasy na hnědo

Čím dál tím víc lidí vyhledává přírodní alternativy chemických výrobků pro péči o vlasy a tělo. Vlasy jsou ozdoba ženy, říká se. Unavené, zničené nebo rozštěpené konečky ukazují na špatný životní styl. Kouření, znečištěné prostředí, příliš dlouhý pobyt na slunci, časté barvení nebo špatné stravovací návyky – to všechno jsou faktory, které přispívají k oslabení vlasů.

Každý, kdo si chemicky barví vlasy, si dříve nebo později všimne toho, že barvy mají na vlasy nepříznivý vliv. A je to pravda. Barvy totiž obsahují několik chemických složek, které vaše vlasy ničí. Stávají se vysušené a snadno se lámou. Pokud jste někdy snili o tom, že budete mít čokoládově hnědou hřívu bez toho, aby došlo k oslabení vlasů, máme pro vás dobrou zprávu. Vyzkoušejte některou z těchto přírodních alternativ, které jsou šetrné k vlasům. Které přípravky to jsou?

  • káva
  • kakao
  • šalvěj
  • černý čaj

Káva se nemusí jen pít

Káva je skvělým zdrojem přírodního barviva, které během chvíle vaše vlasy zbarví do hněda. Na přípravu barvící směsi budete potřebovat velmi silnou kávu. Připravte ji z opravdu štědré dávky zrnek. Jakmile káva vychladne, nalejte ji na čisté a suché vlasy. Nechte směs na hlavě působit třicet minut. Nezapomeňte si vlasy překrýt igelitovým pytlíkem, abyste si nezašpinili oblečení. Poté omyjte. Pro docílení výraznějšího odstínu opakujte jednou týdně.

Čtěte také: 70letá žena zoufale potřebuje proměnu od známého kadeřníka

Kakao pro zářivější barvu

Pokud chcete docílit sytého hnědého odstínu, vyzkoušejte práškové kakao. Ale pozor, kupujte jen to bez cukru. Po umytí šamponem vetřete kakaový prach do vlasů od konečků po kořínky. Jemně vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit dvě minuty. Vlasy řádně omyjte. Opakujte jednou týdně.

Šalvěj a černý čaj

O šalvěji se obecně ví, že zabírá na šediny. Jde o recept našich prababiček, které díky odvarům z šalvěje oddalovaly proces šedivění a maskovali jím šedou hřívu. Šalvěj je totiž v silnou bylinou, která dokáže ztmavit odstín vlasů velmi rychle a přirozeně.

Na přípravu barvy budete potřebovat 200 ml vody v hluboké pánvi. Do vody přidejte osm usušených lístků šalvěje. Přiveďte k varu a poté nechce vychladnout. Tekutinu sceďte a naneste rovnoměrně na vlasy. Jemně vmasírujte tak, aby se ingredience dostaly na pokožku hlavy. Nechte působit okolo jedné hodiny. Poté si hlavu umyjte tak, jak jste zvyklí. Pro krásné hnědé odstíny opakujte jednou týdně.

Obdobný účinek má také černý čaj. Uvařte ho tak jako obvykle. Po vychladnutí naneste na vlasy a nechte působit dvacet minut. Poté si vlasy umyjte jako obvykle. Opakujte jednou týdně pro zdravé a zářící vlasy.