David Hampl
20 září, 2022
, ,

Gray Forrester je teprve čtyřletý chlapec, který žije s rodinou v Knoxville v Tennessee. Už teď se ale stal skutečným hrdinou, což mu již nikdy nikdo nevezme. Malý chlapec totiž zachránil svou dvouletou sestru z bazénu. Jeho rodiče vždy dbali na bezpečnost svých dětí u bazénu, který mají vedle svého rodinného domu. Nehody se ale stávají všude.

https://twice.hu/

O nedbalost ze strany rodičů rozhodně nejde

„Postavili jsme bezpečnostní plot a děti věděly, že by nikdy neměly chodit do bazénu bez dozoru dospělého, nebo alespoň jejich dospívající chůvy,“ řekla maminka Laura Forrester. „Nainstalovali jsme také poplašné zvonky na dveře a mysleli jsme, že jsme přijaly všechny nezbytná opatření. Dětem jsme navíc důkladně navrtali do hlavy, že bez přítomnosti dospělého tam nikdy nesmí.“

Přes veškerou snahu rodičů se ale stala nehoda, která mohla skončit obrovskou tragédií. Dvouletá Andie se dostala do blízkosti bazénu při hraní a chvilku potom skončila v bazénu. Matka se o tom dozvěděla až ve chvíli, kdy byla Andie i Gray v bezpečí a z obou kapala voda. Malá holčička se přiznala matce, že spadla do bazénu. Potom ukázala na Graye a dodala, že ji zachránil.

https://twice.hu/

Malý chlapec, velký hrdina

Matka nemohla uvěřit svým uším. Čtyřletý Gray jí popsal, co se stalo. „Podíval jsem se. Snažila se vyplavat čubičkou,“ v tu chvíli za ní chlapec skočil a snažil se ji dostat z bazénu ven. „Chytil jsem ji za břicho. Snažil jsem se ho zvednout, aby mohla dýchat,“ vysvětlil vyděšené matce. Podle Laury měly obě děti obrovské štěstí a Bůh se o ně také postaral.

Takový moment nechce zažít žádná matka. Tento incident přiměl Lauru, aby dceru přihlásila na 6týdenní kurz plavání, na jehož konci bude umět plavat tak dobře, aby se neutopila při dalším pádu do bazénu nebo jiné vody. Po třech týdnech byla Andie schopná doplavat až k okraji bazénu a udržet se. Díky tomu budou rodiče zase trochu klidnější, až si budou děti hrát na zahradě.

https://twice.hu/

Zdroj: twice.hu

Sdílejte článek