David Duchovny přiznal, že se svým dětem moc nevěnoval! Přesto je miluje a chce být dobrým otcem!

David Duchovny, známý především rolí agenta Muldera v kultovním seriálu Akta X, se v nedávném rozhovoru otevřel o své zkušenosti s rodičovstvím. Přiznal, že v době, kdy byly jeho děti malé, se jim dostatečně nevěnoval, protože se plně soustředil na svou hereckou kariéru.

Děti jako inspirace

Duchovny se svěřil, že jeho děti ho naučily chápat opravdovou, bezpodmínečnou lásku. „Už jen to, že jsou na světě, mě naučilo tomuto oboustranného stoprocentnímu pocitu čisté lásky. Myslím, že neexistuje nic hlubšího nebo smysluplnějšího, než právě tohle,“ popsal své pocity k potomkům.

Otcovská role

Herec přiznal, že jako rodič se vždy bude cítit nedostatečný. „Možná jsem byl nakonec dobrý rodič, protože z mých dětí vyrostli skvělí lidé. A pravděpodobně si o mně také chtějí myslet, že jsem dobrý rodič a ne to, že jsem selhal.“ Duchovny dále dodal, že i když udělal některé věci špatně a dopustil se chyb, snaží se na sebe nebýt příliš tvrdý, protože to je něco, co se týká všech rodičů.

Výchova bez „privilegií“

Duchovny zdůraznil, že nikdy nechtěl, aby jeho děti byly „privilegované“ a měly zametenou kariérní cestu. „To by byl nudný život. Měl bych pro ně chtít spíš různé nástrahy a překážky, aby se občas musely překonávat. Měl bych pro ně chtít velké úspěchy i drobné neúspěchy.“ Podle něj je důležité, aby děti zažily i těžké chvíle, protože z nich mohou vzejít ty nejlepší věci.

Rodinné peripetie

Jeho manželství s herečkou Teou Leoni nebylo vždy jednoduché. Pár se poprvé rozešel v roce 2008, krátce předtím, než herec absolvoval léčbu závislosti na sexu. V roce 2009 se znovu dali dohromady, ale v roce 2011 se rozešli podruhé. Rozvod byl nakonec dokončen v roce 2014.

Dcera Madelaine následuje otcovy herecké stopy

Dcera Davida Duchovnyho, Madelaine West Duchovny, si loni zahrála v seriálech Zabiják bolesti a Smrt v Karibiku. Zdá se, že je talentovaná dědička herecké profese svého otce.

Láska a zodpovědnost

Duchovny zdůraznil, že i přes své chyby miluje své děti bezmezně. „Cítil jsem se svými dětmi vždy bezpodmínečně milován. A i já je bezpodmínečně miluji.“ Přesto si uvědomuje, že být dobrým rodičem obnáší neustálou zodpovědnost a snahu o zlepšování.

Odvykací léčba

V roce 2008, krátce před rozvodem s Teou Leoni, absolvoval Duchovny odvykací kúru kvůli závislosti na sexu. Toto období bylo jistě náročné pro celou rodinu, ale herec se nakonec dokázal s touto obtíží vypořádat.

Zdroj: iDnes.cz