Dcera Bena Afflecka a Jennifer Garnerové se identifikuje jako nebinární! Říká si Fin a mluví o sobě jako „oni“!

Dcera slavného hereckého páru Jennifer Garnerové a Bena Afflecka, Seraphina Rose Afflecková (15), nedávno překvapila veřejnost změnou svého jména a přechodem na novou identitu. Na pohřbu svého dědečka se představila pod jménem Fin Affleck a od té doby používá zájmeno „oni“. Tato událost vyvolala rozsáhlou diskuzi o genderové identitě a akceptaci různých forem sebeprojevu.

View this post on Instagram

A post shared by Chismes | Espectáculos | Entretenimiento (@diicenmx)

Identita a sebevyjádření

Fin Affleck ukázala světu, že se cítí pohodlněji s používáním zájmena „oni“ a že se identifikuje jako nebinární. Již dříve byla zachycena s krátkými vlasy a často nosí pánské oblečení. Její nová identita a sebevyjádření vyvolaly v médiích rozsáhlou diskuzi o genderové identitě a o tom, jak je důležité akceptovat a respektovat různé formy sebeprojevu.

Čtěte také: „Nic neděláš!“ Maminka natočila video o tom, kolik práce za celý den udělá a rozhodně toho není na její obranu málo!

Fin Affleck se svým otevřeným sebevyjádřením a odvahou být sama sebou se stala inspirací pro mnoho mladých lidí. Její rozhodnutí změnit jméno a používat zájmeno „oni“ ukazuje, že každý by měl mít právo vyjádřit se a žít podle své pravé identity.

Podpora rodiny a přátel

Rodina a přátelé Seraphiny, nyní Fin, ji v jejích rozhodnutích podporují a respektují její novou identitu. Její matka, herečka Jennifer Garnerová, a otec, herec Ben Affleck, se vždy stavěli na stranu svých dětí a podporovali je v jejich individualitě. Fin má také starší sestru Violet Anne (18) a mladšího bratra Samuela (12), se kterými udržuje velmi blízký vztah.

Fin Afflecková není jediným známým potomkem, který vyjádřil svou nebinární identitu. V poslední době se stále více osobností rozhoduje přijmout nekonvenční identitu, aby vyjádřily svou pravou podstatu.

Další transgender a nebinární potomci známých osobností

  • Dcera herečky Jamie Lee Curtisové, Ruby
  • Dcera basketbalisty Dwyana Wadea, Zaya
  • Dcera Brada Pitta, Shiloh
  • Dcera herečky Charlize Theronové, Jackson
  • Dcera herečky Sigourney Weaverové, Charlotte
  • Dcera zpěvačky Cher, Chastity
  • Dcera herečky Annette Beningové, Kathlyn

Důležitost akceptace a respektu

Genderová identita je komplexní a každý člověk by měl mít svobodu žít podle své pravé podstaty. Podpora a respekt od rodiny, přátel a společnosti jsou klíčové pro vytvoření prostředí, ve kterém se jednotlivci cítí akceptováni a respektováni. Je důležité, aby se otázky genderové identity a sebevyjádření staly součástí našeho veřejného diskurzu a abychom vytvořili inkluzivní prostředí pro všechny.

Fin Afflecková nám připomíná, že svět je místem pro všechny formy sebeprojevu a identit a že každý by měl mít právo být sám sebou bez obav o odsouzení nebo nepochopení.

Zdroj: iDNES.cz