„Dej si do kapsy semínko slunečnice, aby vyrostlo, až zemřeš“. Těmito slovy přivítala statečná Ukrajinka ruského vojáka

Konflikt na Ukrajině si již vyžádal stovky obětí na obou stranách. Dennodenně umírají nejen vojáci, ale také civilisté. Ti jsou válkou často zasaženi o to více, že doslova před očima musejí sledovat, jak se ničí jejich rodná města a na poslední chvíli musejí opouštět své domovy, aby si zachránili holý život.

Uprostřed válečného konfliktu

Celý svět obdivuje odvahu této ukrajinské ženy, která neváhala ruského vojáka konfrontovat přímo. Když ruští vojáci vtrhli i do jejího města s velkou odhodlaností se postavila jednomu z nich tváří v tvář a zeptala se jej, co zde pohledávají. O jejím příběhu informoval deník Independent a posléze se toto video stalo doslova virálním.

Tváří tvář nebezpečí

Žena byla zachycena kamerou, když vyjadřovala své rozhořčení nad okupací Ukrajiny. Žena se ve videu ptá muže kdo je a co zde pohledává. Muž se snaží obhajovat svou přítomnost tím, že tvrdí, že je zde na cvičení, ale žena se nenechá uchlácholit a rovnou muže pošle zpět do patřičných míst. Vojáka obviní z toho, že jsou okupanti a fašisté a řekne mu jednu velmi důležitou větu: „Dej si do kapsy semínko slunečnice, aby pak ze země vyrostla květina, až zemřeš.“ Tato silná slova doslova obletěla svět a jistě otřásla i vojákem, se kterým žena hovořila.

Čtěte také: Syn starší ženy se nestačil divit při čtení její závěti!

Svědectví o statečnosti a vytrvalosti

Video se rychle rozšířilo na internetu a od té doby ho viděly miliony lidí. Příští dny a noci budou na Ukrajině pravděpodobně dlouhé a těžké. Ale pokud jsou na Ukrajině tak stateční bojovníci i civilisté jako tato žena, pak by se ruští vojáci měli začít bát. Tito lidé se rozhodně nehodlají vzdát bez boje a o nezávislost a svobodu své země hodlají bojovat do poslední kapky krve.

Podívejte se i vy na toto svědectví přímo z okupované Ukrajiny a jistě vám bude běhat mráz po zádech, když si představíte, že by se něco podobného mohlo odehrát i u nás.