Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned po probuzení plnou sklenici čisté vody. Budete zírat, jaké změny to s vaším tělem za pár dní dokáže udělat. Jaké jsou účinky něčeho tak obyčejného, jako je voda? -
Menu

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned po probuzení plnou sklenici čisté vody. Budete zírat, jaké změny to s vaším tělem za pár dní dokáže udělat. Jaké jsou účinky něčeho tak obyčejného, jako je voda?

Pro to, aby vše fungovalo tak, jak má a abyste doopravdy pocítili všechny blahodárné účinky vody, musíte dodržet následující tři pravidla:

Pravidlo první

Ještě předtím, než začnete svůj den, hned po probuzení je nutné, aby člověk vypil přibližně 0,7 litru vody. Možná vám takové množství bude připadat příliš objemné a budete mít problém skoro litr vody vypít naráz, proto se nebojte začínat s menším množstvím a postupně ho zvětšovat. Začněte pít prostě tolik vody, kolik zvládnete a postupně množství zvyšujte, dokud se nedostanete na doporučené množství 0,7 litru.

Pravidlo druhé

Pokud se bavíme o pití vody, měli byste mít na paměti, že vždy jde o čistou vodu bez bublinek. Jestliže jste odkázáni na pití vody z vodovodu nechte vždy sklenici s vodou odstát, aby z ní stačil vyprchat chlór. Používáte-li balenou vodu, kupujte raději méně mineralizované produkty, abyste nemuseli řešit případné problémy s ledvinovým kamenem. Chuť můžete vylepšit například plátkem citrónu, každopádně se vyvarujte šťávám a dalším chemickým sladidlům.

Pravidlo třetí

Ihned po tom, co vypijete vodu, měli byste si vyčistit zuby a vykonat zbytek vaší ranní hygieny. Důležité je dodržet časový odstup alespoň 45 minut před tím, než začnete jíst nebo něco dalšího pít. Tělo musí dostat dostatek času na to, aby si poradilo s přísunem vody a připravilo organismus na další aktivity, jako je příjem potravy, trávení apod. Po snídani byste následující 2 hodiny opět neměli nic jíst a pít.

Co všechno lze vyléčit?

Výzkumy prokázaly, že tato metoda dokáže vyléčit a předcházet hned několika druhům onemocnění. Pokud budete tuto kůru praktikovat souvisle několik dní, můžete zpozorovat zlepšení, za které vám vaše tělo bude vděčné. Podíváme se na to, kolik dní musíte dodržovat pitný režim podle našeho návodu tak, abyste zpozorovali zlepšení. Pokud budete vodu pít pravidelně, bude to úplně nejlepší a vaše tělo bude ochráněné a zdravé neustále.

  • Vysoký krevní tlak – 30 dní
  • Cukrovka – 30 dní
  • Trávící problémy – 10 dní
  • Zácpa – 10 dní

Skvělé je, že metoda nemá žádné vedlejší účinky, kromě samozřejmé zvýšené potřeby močení. Pití vody je bezesporu zdravé a vyšší příjem tekutin v rozumném množství je vždy ku prospěchu zdraví. Vaše tělo vám bude vděčné.

Pití studené vody při jídle se nemusí vyplatit

Pokud se podíváme do světa, zjistíme, že mnohé kultury objevili blahodárné účinky vody již dávno. Například Číňani a Japonci pijí při jídle horký čaj. V tom jsou východní kultury odlišné od těch západních, kde se k jídlu většinou pije studený nápoj. Je to tak ale správně?
Právě studená voda zpomaluje trávící proces a hůře vstřebává jídla, které jste právě zkonzumovali. Zároveň ztužuje tuky, které následně reagují s žaludečními kyselinami a rychleji se přesunují do střeva. Takto zrychleně přesunutý tuk se pak může nalepit na stěny střev a postupně je obalovat tukovou výstelkou. Dlouhodobé hromaděných takto špatně strávených tuků pak může vést k rakovině střev. Měli bychom tak omezit přísun studených nápojů při jídle, a naopak se zkusit inspirovat od Číňanů a Japonců a pít něco teplého.

Na všem se dá pracovat

Člověk by se samozřejmě neměl hned začít bát o svůj život a přestat pít jakékoliv studené nápoje, každopádně všeho s mírou a pokud už holdujete studeným nápojům, je dobré pít je s rozumem a střídmě. Stejně tak tomu je s pitím vody po ránu. Některé názory říkají, že kůra nefunguje, jiní si ji nemohou vynachválit. Je to na vás, raději ji vyzkoušejte sami. Vody je pro člověka nejdůležitější, a tak není problém ji vypít raději více než méně. Člověk tak podpoří svůj organismus, bude mít dostatek energie a jeho tělo nebude strádat. Zvláště v dnešní uspěchané době začínají lidé pít čím dál méně, a tak je důležité vypít alespoň minimum, které by mělo být alespoň dva litry.

Ať už naši kůru vyzkoušíte nebo ne, nezapomínejte na dodržování klasického pitného režimu, protože ten vám pomůže vždy.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…
ZDRAVÍ

Odborníci na výživu potvrzují – existuje látka, která vám skutečně…

Štíhlá postava, bez ohledu na to, zda jste žena nebo muž, je dnes jedním z ideálů krásy a touha po…