Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned po probuzení plnou sklenici čisté vody. Budete zírat, jaké změny to s vaším tělem za pár dní dokáže udělat. Jaké jsou účinky něčeho tak obyčejného, jako je voda?

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím dál větším trendem, takže se blíže podíváme na to, jak voda organismu prospívá a co všechno dokáže vylepšit. Vypití většího množství vody hned po ránu, může pomoci hned na několika frontách.

Jak nám voda pomůže?

Dostatečný přísun tekutin ve formě obyčejné vody může pomoci s léčbou a prevencí několika druhů onemocnění, mezi ně patří např.

 • Bolesti hlavy
 • Artritída
 • Obezita
 • Meningitída
 • Tuberkulóza
 • Epilepsie
 • Problémy se srdcem
 • Zácpa
 • Cukrovka
 • Gastritída

Kolik vody musíte vypít, abyste byli fit?

Pro to, aby vše fungovalo tak, jak má a abyste doopravdy pocítili všechny blahodárné účinky vody, musíte dodržet následující tři pravidla:

Čtěte také: Držíte dietu, a pečivo tím pádem nesmíte? Pak si připravte tuto zdravou alternativu ve formě Brokolicovo-sýrového „chleba“!

Pravidlo první

Ještě předtím, než začnete svůj den, hned po probuzení je nutné, aby člověk vypil přibližně 0,7 litru vody. Možná vám takové množství bude připadat příliš objemné a budete mít problém skoro litr vody vypít naráz, proto se nebojte začínat s menším množstvím a postupně ho zvětšovat. Začněte pít prostě tolik vody, kolik zvládnete a postupně množství zvyšujte, dokud se nedostanete na doporučené množství 0,7 litru.

Pravidlo druhé

Pokud se bavíme o pití vody, měli byste mít na paměti, že vždy jde o čistou vodu bez bublinek. Jestliže jste odkázáni na pití vody z vodovodu nechte vždy sklenici s vodou odstát, aby z ní stačil vyprchat chlór. Používáte-li balenou vodu, kupujte raději méně mineralizované produkty, abyste nemuseli řešit případné problémy s ledvinovým kamenem. Chuť můžete vylepšit například plátkem citrónu, každopádně se vyvarujte šťávám a dalším chemickým sladidlům.

Pravidlo třetí

Ihned po tom, co vypijete vodu, měli byste si vyčistit zuby a vykonat zbytek vaší ranní hygieny. Důležité je dodržet časový odstup alespoň 45 minut před tím, než začnete jíst nebo něco dalšího pít. Tělo musí dostat dostatek času na to, aby si poradilo s přísunem vody a připravilo organismus na další aktivity, jako je příjem potravy, trávení apod. Po snídani byste následující 2 hodiny opět neměli nic jíst a pít.

Co všechno lze vyléčit?

Výzkumy prokázaly, že tato metoda dokáže vyléčit a předcházet hned několika druhům onemocnění. Pokud budete tuto kůru praktikovat souvisle několik dní, můžete zpozorovat zlepšení, za které vám vaše tělo bude vděčné. Podíváme se na to, kolik dní musíte dodržovat pitný režim podle našeho návodu tak, abyste zpozorovali zlepšení. Pokud budete vodu pít pravidelně, bude to úplně nejlepší a vaše tělo bude ochráněné a zdravé neustále.

 • Vysoký krevní tlak – 30 dní
 • Cukrovka – 30 dní
 • Trávící problémy – 10 dní
 • Zácpa – 10 dní

Skvělé je, že metoda nemá žádné vedlejší účinky, kromě samozřejmé zvýšené potřeby močení. Pití vody je bezesporu zdravé a vyšší příjem tekutin v rozumném množství je vždy ku prospěchu zdraví. Vaše tělo vám bude vděčné.

Pití studené vody při jídle se nemusí vyplatit

Pokud se podíváme do světa, zjistíme, že mnohé kultury objevili blahodárné účinky vody již dávno. Například Číňani a Japonci pijí při jídle horký čaj. V tom jsou východní kultury odlišné od těch západních, kde se k jídlu většinou pije studený nápoj. Je to tak ale správně?
Právě studená voda zpomaluje trávící proces a hůře vstřebává jídla, které jste právě zkonzumovali. Zároveň ztužuje tuky, které následně reagují s žaludečními kyselinami a rychleji se přesunují do střeva. Takto zrychleně přesunutý tuk se pak může nalepit na stěny střev a postupně je obalovat tukovou výstelkou. Dlouhodobé hromaděných takto špatně strávených tuků pak může vést k rakovině střev. Měli bychom tak omezit přísun studených nápojů při jídle, a naopak se zkusit inspirovat od Číňanů a Japonců a pít něco teplého.

Na všem se dá pracovat

Člověk by se samozřejmě neměl hned začít bát o svůj život a přestat pít jakékoliv studené nápoje, každopádně všeho s mírou a pokud už holdujete studeným nápojům, je dobré pít je s rozumem a střídmě. Stejně tak tomu je s pitím vody po ránu. Některé názory říkají, že kůra nefunguje, jiní si ji nemohou vynachválit. Je to na vás, raději ji vyzkoušejte sami. Vody je pro člověka nejdůležitější, a tak není problém ji vypít raději více než méně. Člověk tak podpoří svůj organismus, bude mít dostatek energie a jeho tělo nebude strádat. Zvláště v dnešní uspěchané době začínají lidé pít čím dál méně, a tak je důležité vypít alespoň minimum, které by mělo být alespoň dva litry.

Ať už naši kůru vyzkoušíte nebo ne, nezapomínejte na dodržování klasického pitného režimu, protože ten vám pomůže vždy.