Dejte si pozor na to, kolik vypijete vody. Nejenom nedostatek, ale i velké množství je problém. Co vám může způsobit? Budete překvapeni

I když se na nás ze všech stran valí názory, že máme pít co nejvíce vody, není to tak úplně pravda. Nadměrné pití tekutin může ohrozit náš život. Je sice pravda, že bychom měli dodržovat pitný režim, platí to ale v případě, že všeho s mírou. Nadměrné pití vody může být daleko nebezpečnější než opačná dehydratace. Hlídáte si, kolik toto za den vypijete a co za tekutiny požijete?

Čistá voda je nelepší!

Všichni jistě víte, že nejlepší je pít obyčejnou vodu. Naše tělo se také z 60- 70 % skládá z vody. To ostatní, co pijeme je vše složeno také z vody, jen to může mít případnou příchuť. Podívejte se nejdříve na to, jak tělu prospěje, když mu dopřejete jen vodu.

  • Lepší plet
  • Lepší mysl
  • Lepší imunita
  • Pevnější kosti

Kromě výše uvedeného, že voda také prospívá našemu srdci i imunitě. Voda ovlivňuje především orgány, jako ledviny a játra. Voda slouží na pročištění organismu a hydrataci. Jak se ale říká, všeho moc škodí.

Čtěte také: Máte zničené vlasy a přitom jste už vyzkoušeli všechno? Zde je účinná vlasová kúra z přírodních olejů!

Nadměrné množství může ublížit

Většinou se dočteme, že bychom měli pít tolik a tolik litrů vody, v létě ještě více. Není to ale úplně pravda. Neexistuje totiž žádná vědecká studie, která by prokázala, že musíte vypít například 3 litry vody. Příliš velké množství vody může velmi vážně poškodit naše ledviny, kterým tímto způsobem dopřáváme celkem „záhul“. Stejně tak nic nepotvrzuje tvrzení, že při redukční dietě nám pití vody ve vyšších dávkách může pomoci.

Sportovci mohou vypít více

Jiné je to při vyšší zátěži organismu. Sportovci, kteří vydávají extrémní množství energie, budou samozřejmě pít více. Vše se tak odvíjí od toho, v jakém klimatu žijete, nebo jestli sportujete a jak často. Ne nadarmo se totiž říká, že si tělo samo řekne, co potřebuje. Vědci tak uvádějí, že pokud nemáte žízeň, nepijte. Nejedná se jen o vodu, ale také o ostatní tekutiny. Vypít tak dvacet piv není zrovna nejlepší nápad na žízeň. Jiná situace nastává u starších lidí, kteří můžou ztrácet pocit žízně, tam je třeba doplňovat tekutiny průběžně během celého dne.

Funkce ledvin je důležitá

Ledviny jsou párový orgán a jejich hlavní funkcí je filtrovat škodliviny a odvádět je z těla ven. Většina z nás si přítomnost tohoto orgánu ani neuvědomuje ale to jen do té doby, než nás postihne například ledvinová kolika, říká se, že je to ta nejhorší bolest. Pijte tedy jen přiměřené množství. Ani málo, ani moc. Ledviny vylučují škodlivé látky z těla, dále pak ovlivňují množství sodíku, draslíku a hořčíku v těle. Když vás potrápí ledvinová kolika, znamená to, že máte kameny, které naopak vznikají při nedostatku tekutin. Hlídejte si množství, které vypijete a dodržujte pravidlo, že budete pít, když máte žízeň. Hlídejte si ale zvlášť příjem kávy a slazených limonád, tyto tekutiny nejsou ve větším množství také zrovna nejlepší.