Menu

Detektor kovů pro lovce pokladů

Jste nadšenci historie a láká vás vidina toho, že jednou najdete poklad? Proč u této vidiny jen zůstat, začněte ji realizovat. Detektor kovů je v dnešní době velmi oblíbený a hledači pokladů bez něj neudělají ani krok.

Trošku z historie detektorů

Detektory kovů existují už mnoho let. Víte, že se dříve používaly jako způsob detekce výbušnin? Nicméně první detektor kovu byl vynalezen v roce 1881 a jeho vynálezce byl Alexander Graham Bell. Od té doby se koncepce toho, jak fungují do značné míry nezměnila.

Pracují na dvou principech – elektřiny a magnetismu. Upřesnění této technologie v průběhu let vedlo k vývoji různých typů detektorů kovů, které v současnosti existují. Pracují tak, že vysílají a přijímají signály vyhledávací cívkou měřením reaktivní vodivosti kovu.

Jen poklad?

Detektory kovu neslouží jen k hledání mincí či pokladů. Je využíván například na letištích, kdy procházíte kontrolou přes zárubně detektoru. Je využíván i ve stavebnictví, stavbařům přijde vhod při hledání kovu ve zdích. Dokonce i doma, když potřebujete najít staré potrubí. Je spoustu druhů detektorů kovu, stačí si jen vybrat ten, který nám bude užitečný.

Pokud jste pokladový začátečník, měli byste si přečíst pravidla tohoto koníčku. Například musíte dodržovat soukromí pozemků, soused by se asi divil, kdyby vás viděl na své zahradě s detektory kovů. Prodej je realizován v e-shopu. Pokud však najdeme nějaký předmět archeologického rázu, nepatří nám a musíme to ohlásit, místo nálezu musí zůstat netknuté. Proto je dobré si zjistit, co nejvíce informací ohledně „hledání pokladů“.

Detektor kovů prodej

Nováčkům stačí detektor kovu pro začátečníky, nemusíte investovat velké peníze do tohoto koníčku hned ze začátku. Na trhu je spoustu druhů a značek detektorů, pokud máte načteno, stačí navštívit některý eshop na internetu.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme hodně úspěchů v hledání.

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Obouvací lžíce a její historie

V dnešní uspěchané době je obouvací lžíce běžnou součástí našich životů. Avšak zamysleli jste se někdy nad tím, kdy vůbec…
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
PR články

Chcete si doplnit vzdělání? Zkuste studium MBA

Ke studiu MBA se můžete rozhodnout i v okamžiku, kdy už věkově dávno nepatříte mezi klasické studenty. Získat titul Master…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…