Menu

Detektor kovů pro lovce pokladů

Jste nadšenci historie a láká vás vidina toho, že jednou najdete poklad? Proč u této vidiny jen zůstat, začněte ji realizovat. Detektor kovů je v dnešní době velmi oblíbený a hledači pokladů bez něj neudělají ani krok.

Trošku z historie detektorů

Detektory kovů existují už mnoho let. Víte, že se dříve používaly jako způsob detekce výbušnin? Nicméně první detektor kovu byl vynalezen v roce 1881 a jeho vynálezce byl Alexander Graham Bell. Od té doby se koncepce toho, jak fungují do značné míry nezměnila.

Pracují na dvou principech – elektřiny a magnetismu. Upřesnění této technologie v průběhu let vedlo k vývoji různých typů detektorů kovů, které v současnosti existují. Pracují tak, že vysílají a přijímají signály vyhledávací cívkou měřením reaktivní vodivosti kovu.

Jen poklad?

Detektory kovu neslouží jen k hledání mincí či pokladů. Je využíván například na letištích, kdy procházíte kontrolou přes zárubně detektoru. Je využíván i ve stavebnictví, stavbařům přijde vhod při hledání kovu ve zdích. Dokonce i doma, když potřebujete najít staré potrubí. Je spoustu druhů detektorů kovu, stačí si jen vybrat ten, který nám bude užitečný.

Pokud jste pokladový začátečník, měli byste si přečíst pravidla tohoto koníčku. Například musíte dodržovat soukromí pozemků, soused by se asi divil, kdyby vás viděl na své zahradě s detektory kovů. Prodej je realizován v e-shopu. Pokud však najdeme nějaký předmět archeologického rázu, nepatří nám a musíme to ohlásit, místo nálezu musí zůstat netknuté. Proto je dobré si zjistit, co nejvíce informací ohledně „hledání pokladů“.

Detektor kovů prodej

Nováčkům stačí detektor kovu pro začátečníky, nemusíte investovat velké peníze do tohoto koníčku hned ze začátku. Na trhu je spoustu druhů a značek detektorů, pokud máte načteno, stačí navštívit některý eshop na internetu.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme hodně úspěchů v hledání.

Líbil se vám článek?

Tisk

Co se stane, když namočíte hrnek do lázně s lakem na nehty? Hrůza nebo krása? Přesvědčte se sami

TIPY A TRIKY
Malování na hrnečky je technika, která je velmi známá a také velmi populární. na druhou stranu ne každý má talent…

Školka Praha – jakou vybrat?

PR články
Chystáte svou ratolest příští rok do školky? Vybíráte tu nejvhodnější a nevíte si rady? V dnešní době je k dispozici…

Vyhazujete čajové sáčky? Chyba! Jejich uplatnění je větší, než si myslíte. Na co všechno se dají použít?

TIPY A TRIKY
Čaj patří celosvětově mezi jeden z nejpopulárnějších nápojů. Pijeme ho pro jeho chuť, ale i pro zdraví a další pozitivní účinky…

Jak zhubnout 5 kilogramů za 1 týden bez drastické diety? S touto chutnou polévkou Vás hubnutí bolet nebude!

TIPY A TRIKY
Nejsou zdravé diety, při kterých se nehubne zdravě. Aby byla dieta dietou, tělo musí ze sebe vyplavit toxiny a s…

12 obyčejných žen nám prozradilo ty nejlepší kosmetické rady, o kterých byste měli určitě vědět i Vy. Nejlepší je rada č. 8!

KRÁSA A MÓDA
Máte nějakou svou rutinu, co se kosmetiky týká? Já si myslím, že každá z nás nějakou má. Ať už se…

7 návyků, které pomáhají japonským ženám zachovat své mládí tak dlouho, jak je to možné!

KRÁSA A MÓDA
Když se podíváme na moderní obyvatele země vystupujícího slunce, někdo by si mohl myslet, že mají recept na věčné mládí.…

Doma jsem si do květináčů zasadila pár léčivých bylinek přesně podle tohoto návodu. Když se jím budete řídit i Vy, budete mít doma hotovou rajskou zahradu!

DŮM A ZAHRADA
Ještě stále je čas, abyste se i vy pustili do sázení. Já jsem měla tento nápad v hlavě už celý…

Milujete ředkvičky? Jestli ano, tak jste šťastný člověk! Právě tento druh zeleniny má totiž přímo magické účinky na lidské zdraví!

TIPY A TRIKY
Ředkvička je jedlý kořen s bohatým nutričním profilem, který byl po staletí používán jako lék proti četným chorobám. Tato zelenina…

Kupujete vejce pocházející od nemocných slepic? Zde je návod, jak to zjistit!

TIPY A TRIKY
Není nic lepšího než lahodná, perfektně připravená vejce. Je jedno, jestli preferujete vejce smažená, míchaná, ztracená, nebo vařená, protože lepší…

Máte zažloutlé zuby, ale rádi byste pravý americký úsměv? Máme pro Vás řešení!

TIPY A TRIKY
Pravý americký zářivý úsměv by chtěl každý, zubní kámen a plak jsou však strašáci, kteří nás pronásledují každý den. Zpravidla…