Děti v této školce spí venku v mrazu! Proč?

Většina rodičů se snaží, aby děti zůstávaly v chladu a mrazu jen dobu, která je nezbytně nutná. Všichni se bojíme, že v nízkých teplotách děti rychle nastydnou a skončí to další rýmou, kašlem a horečkami. V Kanadě k tomu přistupují trochu jinak. Dokonce i ve školce se na zimu dívají jako na příležitost, jak děti udělat odolnějšími vůči nemocem. Dělají to velmi netradičně a jejich aktivita si získala hodně pozornosti.

Úžasná fotka ze školky

Na internetu se nedávno objevila zajímavá fotka. Vidíte na ní sníh, zimu, malé postýlky a spící děti. Lesní školka je vždy plná překvapení a netradičního přístupu ke vzdělání i výchově dětí. V Kanadě je součástí této zkušenosti také pobyt v mrazu. Děti nechodí po obědě spát do klasické ložnice, ale ven na mráz. Fotka vyvolala na internetu obrovskou odezvu. Ne každý rodič měl přitom na mysli pozitivní myšlenku. Někteří z nich si myslí, že je to pro děti velmi nebezpečné.

Rodiče na to mají různé pohledy

„Můj nejstarší syn jako miminko spal přes den dobře a dlouho jen v jedné situaci – v mrazu,“ píše jedna maminka. Na druhou stranu se našly i jiné komentáře. „A pro mě je to strašné! Když je kolem nuly, vypněte doma topení, otevřete okno a uvidíte, jak je hezky,“ napsal jiný člověk. Každý rodič na to má vlastní názor a mnoho z nich by jistě nedovolilo, aby jejich děti spaly v takové zimě venku. Pravda je, že to v suchém prostředí není pro děti škodlivé. Právě naopak.

Čtěte také: Zkušený lékař radí: „Mykóza, kašel, zánět – všechno je pryč během 12 hodin“ – přečtěte si dřív, než to zmizí!

Proč spí děti v Kanadě venku?

Děti samozřejmě nespí venku jen v pyžamu. Na stránkách školky se objevila fotografie se zprávou: „Další krásný den a úžasný venkovní šlofík. Dnes bylo kolem 0 stupňů Celsia. Žijeme v Quebecu v Kanadě. Všichni mají na sobě kompletní zimní výbavu!“ Děti jsou oblečené v kombinézách, čepicích, rukavicích a ještě mají na sobě deku. Jistě jim není taková zima a chladný vzduch dělá dobře jejich organismu. Díky takovému šlofíku si nejen více odpočinou, ale také budou mít odolnější imunitní systém.

Zdroj: webniusy.com