David Hampl
18 října, 2020

Svět je okouzlen dalším úžasným dítětem, devítiletou Beel z Thajska, která vybočuje z řady svých vrstevníků. Čím? Například tím, že se v takto útlém věku stala šéfkou rychlého občerstvení, jenž vlastní její rodina. Chtěla svým prarodičům zmírnit zátěž z podnikání, proto jim pomáhá každý den poté, co přijde ze školy.

Pocit odpovědnosti už v 9 letech

Některé děti prostě dospívají rychleji než jiné. Například tato devítiletá holčička jménem Beel z Thajska má už v tomto věku pocit odpovědnosti, který se projevuje tím, že každý den poté, co přijde ze školy, pomáhá v rodinné restauraci, kterou vlastní její babička. Ne pro peníze, ale aby usnadnila práci své rodině.

Senzace internetu

Beel se stala senzací internetu ne kvůli tomu, že je rozkošnou holčičkou, ale proto, že se stala vlastníkem rychlého občerstvení se smaženým kuřetem v pouhých 9 letech. Když jí byly tři roky, pomáhala své babičce s domácími pracemi, teď jí pomáhá i v práci. Připravuje chutné pokrmy a obsluhuje hosty. Její rodiče se nedávno rozvedli, a proto nyní malá Beel žije v domě svých prarodičů společně se svými dvěma bratry. Její babička provozuje restauraci se smaženým kuřetem, kde v pracovní dny zaměstnává svou malou vnučku. Beel se rozhodla vyzkoušet, zdali zvládne práci v rodinném podniku a zjistila, že na to má skutečně talent.

Zvládá práci i v kuchyni

Nejenže Beel dokáže zvládat práci dospělých, ale naučila se i vařit. S lehkostí připravuje smažená kuřata a skutečně všem moc chutnají. Z počátku byl problém, že nebyla dostatečně vysoká, aby dosáhla normální výšky fritézy, ale kuchyně se upravila tak, aby v ní mohla kralovat právě Beel. Je tak zručná, že její babička nechala práci v kuchyni výhradně na vnučce.

Péče o mladší bratry

Kromě toho všeho se stará také o své dva mladší bratry, když jsou její prarodiče zaneprázdněni prací v restauraci nebo pracují jinde. Má tedy práce až nad hlavu, ale vůbec jí to nevadí. Práce v kuchyni ji moc baví a díky jejímu příběhu, který byl zveřejněn na internetu, si na počet zákazníků rozhodně nemohou stěžovat.

Sdílejte článek