Difenbachie patří mezi oblíbené pokojové rostliny, které se vyskytují v mnoha domácnostech. Zjištění, že jsou jedovaté, možná bude pro někoho překvapivé, pravdou ale je, že během jediné minutě dokáže zabít dítě.

Po olíznutí listů rostliny může dospělý zemřít do 15 minut

Přinášíme příběh o jedné rodině, která v podstatě ztratila svou dceru. Ta si totiž přiložila kousek listu Difenbachie do úst a posléze ji rychle otekl jazyk. Navíc se začala dusit. Proto je nutné si předem nastudovat, co všechno může rostlina způsobit, pokud se rozhodnete začít s jejím pěstováním. Jedovaté nebo jinak toxické jsou ale i další rostliny, které s radostí doma pěstujeme.

Difenbachie patří mezi nejjedovatější, které můžete doma najít. Mladá dívka totiž po otravě květinou zemřela. Jedovatá je každá její část, rostlina obsahuje šťavelan vápenatý, což je toxická šťáva, která usmrtí dospělého jedince do 15 minut. Jestli se rostliny náhodou dotknete holýma rukama, nikdy si potom nesahejte do očí. Hrozí totiž oslepnutí, které je nevratné.

I přesto, že je jedovatá, lidé si ji domů pořizují

Její jedovatost nebrání lidem, aby si ji kupovali domů. Pokud totiž víte, jak se o ní starat, nemůže se vám nic stát. Jestli ale máte doma malé děti nebo zvířata, je nutné rostlinu držet dál od jejich tlapek i rukou. Její původ je v daleké Brazílii a dokáže krásně kvést, pokud ji dopřejete ideální podmínky k růstu.

Pokud s ní budete hýbat, vždy mějte na rukách gumové rukavice. Jestli se rostliny dotknete, měli byste zavolat lékařskou pomoc, protože v tomto případě je každá vteřina důležitá. Jestli se bojíte, že by se k ní mohly děti dostat, raději si rostlinu nepořizujte, protože můžete přijít o své milované během několika minut.

Dětem do pokoje můžete pořídit například kapradiny, které jsou velmi nenáročné na péči, čistí vzduch a budou ozdobou nejen pokoje, ale také ložnice.

Sdílejte článek