David Hampl
18 června, 2022
, ,

Bez ohledu na to, jak pečlivě jsou dlaždice na našem pozemku položené, tráva a plevel si vždy najdou cestu mezi spárami. Někdy může obzvlášť vytrvalá rostlina dokonce způsobit popraskání dlažby nebo její nadzvednutí. Jenže herbicidy koupené v zahradnických potřebách nejsou ani levné, ani šetrné k životnímu prostředí. Pokud navíc máte domácí mazlíčky či malé děti, je nutné být v tom, co k hubení plevele používáte, obzvlášť opatrní.

https://www.myhomeinspiration.net/

Pomůže kyselina octová, sůl a prací prostředek

Vynalézaví zahradníci už vyzkoušeli mnoho způsobů – od pečlivého odstranění plevele ještě před položením samotné dlažby až po vypálení trávy vroucí vodou. Ačkoliv jsou tyto způsoby krátkodobě účinné, z dlouhodobého hlediska nemají valný efekt, protože kořenový systém některých druhů plevele je schopný odolat téměř jakékoliv likvidaci.

https://www.myhomeinspiration.net/

Vlhkost ve spárách mezi dlaždicemi vytváří příznivé prostředí pro růst dalšího plevele a trav. A přesto existuje účinný způsob, jakým plevel nadobro zničíte. Stačit k tomu bude kyselina octová, kterou smícháte v poměru 1 : 3 s vodou, polévková lžíce kuchyňské soli a 10 kapek tekutého pracího prostředku. Všechny ingredience dobře smíchejte, sůl se musí rozpustit.

https://www.myhomeinspiration.net/

Směs musí den působit

Touto směsí můžete dlažbu polít nebo nastříkat rozprašovačem, nejúčinnější je ale zapracovat ho do zeleně v rukavicích. Důležité je, aby roztok nezasáhl trávník okolo dláždění nebo užitkové či okrasné rostliny, protože ani ony by styk s ním nepřežily. Roztok nezačne účinkovat hned, proto je důležité aplikovat ho během slunných dní bez deště.

https://www.myhomeinspiration.net/

Za zhruba 12 hodin politá tráva a plevel zcela uschnou a zhnědnou. Po jednom dni se promění v prach, který pak už snadno z dlažby zametete nebo seberete.

https://www.myhomeinspiration.net/

Je dobré po odstranění plevele ještě dlažbu polít vodou, abyste se zbavili zbytků roztoku. Během působení směsi na dlažbu nepouštějte ani zvířata, ani děti, mohli by se nechtěně popálit.

Zdroj: myhomeinspiration.net

Sdílejte článek