Občas video řekne více než tisíce slov a jde přesně o tento případ. Když rodiče natočili reakci své malé dívenky na vrácení sluchu, kdy vlastně poprvé slyší svou starší sestru, povedlo se jim zachytit skutečně vzácný a výjimečný okamžik, který se příliš neopakuje. Nádherně všem okolo ukazuje vděčnost za pokroky moderní medicíny, díky které je možné nejenom zachránit předčasně narozené miminko, ale navíc vyřešit i takový problém.

Křehký zrak a sluch

Často považujeme své smysly za samozřejmost, dokud nám život neukáže pravý opak a nedá nám pocítit jejich důležitost ve chvíli, kdy zmizí. Klíčové jsou zejména zrak a sluch. Výzkum také ukazuje, že náš sluch se s věkem snižuje. Kvalita sluchu je také ovlivněna různými chorobami, které proděláme.

Záchrana předčasně narozeného dítěte

Scarlet se narodila tři měsíce předčasně a vážila jen pouhé kilo, což z ní dělalo komplikovaný příklad pro záchranu bez vedlejších následků. Komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat a když jí bylo sedm dní, vyvinula se u ní nekrotizující enterokolitida (NEC). Bohužel použitá antibiotika, která potřebovala, měla hrozný vedlejší účinek, kdy mohlo by dojít ke ztrátě sluchu. NEC je onemocnění, které postihuje střevní systém předčasně narozených dětí. Infekce pohltí žaludek a střeva, což by mělo smrtelné následky.

Při propuštění Scarlet v nemocnici neprošla sluchovým testem, což ještě více znepokojilo její rodiče, kteří ve chvíli, kdy nereagovala, nevěděli, co se vlastně děje a museli navštívit specialistu.

Úžasný den pro rodiče i malou holčičku

Matka malé holčičky se nechala slyšet, že okamžik navrácení sluchu pro malou dívenku byl skutečný zázrak a šlo o jeden z nejlepších dnů v jejím životě. Roztomilá reakce zachycená na videu je jasným důkazem toho, jak zdánlivé samozřejmosti mohou mít takto vzácnou cenu pro dospělé i jejich malé děti, které bojují o svou mladý život víceméně sotva po narození. Važte si proto své zdravé rodiny a buďte rádi za každý den, který strávíte na světě bez zdravotních omezení, protože rozhodně nejde o samozřejmost, kterou má k dispozici každý.

blob:https://www.facebook.com/22de227b-9a3e-4dbe-a878-c8f1c6d14e3a

Sdílejte článek