Dívku nenechali nastoupit do letadla kvůli váze. Pomstila se jim s grácií

Obezita vás omezuje v mnoha ohledech. Juliana Neme si ale nemyslela, že by se kvůli tomu nemohla dostat domů z dovolené. Nikdy s tím neměla problémy, ale po dovolené v Libanonu jí pracovníci Qatar Airways řekli, že nesmí nastoupit do letadla. Nyní draze zaplatí za rasistické chování vůči brazilské influencerce.

Traumatický zážitek si bude pamatovat do konce života

„Letuška z Kataru zavolala mé matce při odbavení a řekla jí, že nejsem vítána, protože jsem příliš tlustá,“ napsala Juliana na svou Instagram. Tam sdílela tuto nepříjemnou situaci se svými 168 tisíci sledujícími. Personál jí řekl, že si musí zakoupit letenku v business třídě za 3 tisíc eur, i když měla ji zakoupenou letenku v ekonomické třídě za 1 tisíc eur.

Žena samozřejmě rozdíl doplatit nechtěla, protože k tomu neviděla důvod. Celá její rodina v pořádku nastoupila do letadla, zatímco ona a její matka zůstaly na letišti v Bejrútu. Juliana se cítila neuvěřitelně ponížená. Uznala, že je tlustá, ale má stejná práva jako všichni ostatní. Na tento traumatický zážitek ještě dlouho nezapomene.

Čtěte také: Žena našla psa ve vážném stavu a odnesla ho do bezpečí

https://www.newsitamea.gr/

Soudní příkaz a odpověď letecké společnosti

Nakonec se Julianě podařilo dostat domů s pomocí brazilské ambasády v Bejrútu. Jakmile dorazila zpět do své rodné země, rozhodla se proti letecké společnosti zakročit. Brazilka dala Qatar Airways k soudu za diskriminaci. A soud také vyhrála. Soud společnost odsoudil a nařídil zaplatit 3 500 auro za psychoterapeutická sezená, která musela Juliana podstoupit po tomto zážitku.

Qatar Airways po incidentu tvrdili, že žena si měla jednoduše zarezervovat dvě letenky na palubu. Jejich zdůvodnění je ale stejně diskriminační jako samotná situace: „Každý, kdo bere místo ostatním cestujícím, si musí zakoupit další sedadlo pro bezpečnost a pohodlí všech cestujících,“ napsala společnost v oficiálním prohlášení. Podle nich si tedy měla Juliana kvůli své váze zakoupit dvě místa. Žádná jiná letecká společnost to po ní ale nikdy nepožadovala.

Zdroj: newsitamea.gr