DIY krém, který vás zbaví jemných vrásek kolem očí

Citlivá oblast očí je náchylná na otoky, tmavé kruhy, vrásky, dehydrataci a pnutí. Všechny tyto problémy jsou způsobeny genetickou zátěží, stárnutím, stresem a životním stylem. Některé z těchto faktorů nejdou ovlivnit. Co však můžeme pro svou pleť udělat, je dopřát jí dostatek spánku a odpočinku, dostatečně pít a věnovat pozornost skladbě svého jídelníčku, chránit ji před slunečními paprsky a používat kvalitní kosmetické přípravky. Pokud jste ještě nenašli vhodný oční krém, možná nastal čas zkusit si vyrobit svůj vlastní protivráskový krém.

Tři ingredience, minuta vašeho času = projasněné oční okolí

Jednoduchý krém podle našeho receptu si vytvoříte během chvilky. Ingredience seženete na internetu, lékárně či prodejně se zdravou výživou. Výsledný produkt obsahuje minimum složek, zabraňuje stárnutí a malým vráskám. Budete potřebovat:

  • 2 kapsle vitamínu E,
  • 1 lžíci organického kokosového oleje,
  • 2 kapky éterického oleje z kadidla.

Ve skleněné misce rozehřejte kokosový olej, můžete použít vodní lázeň. Do rozehřátého oleje přidejte obsah kapslí s vitamínem E i kadidlový olej, vše důkladně rozmíchejte. Výsledný produkt nalejte do důkladně vyvařené a vydezinfikované nádobky. Uchovávejte v chladničce.

Čtěte také: Zbavte se vrásek i tmavých kruhů pod očima za 2 týdny!

Čistě přírodní složky pro ten nejlepší výsledek

Váš nový oční krém obsahuje jen ty nejlepší a nejčistší ingredience. Kokosový olej pokožku vyživí vitamín E působí jako silný antioxidant, který bojuje s vlivem slunečního záření, smogu a kouře. Vůně kadidla vám zlepší den. Díky uchovávání v ledničce má také chladivé účinky, což pomůže proti otokům. Malé množství krému aplikujte na noc. Můžete ho používat i ráno, ale před aplikací make-upu je třeba počkat alespoň 10 minut a mastnější textura se může podepsat na výdrži řasenky. Do krému sahejte vždy jen dokonale čistýma rukama, případně špachtlí. Éterické oleje by se neměly dostat na sliznici, dávejte tedy pozor, ať se vám krém nedostane do oka.