Redakce ProSvět.cz
13 prosince, 2018

Dokonalý a praktický dům musí mít stejně pečlivě upravené i svoje okolí. Ideálním řešením jsou moderní betonové dlažby.

Betonová dlažba je dnes pouze obecným názvem pro tak bohatý sortiment, že se v něm často ztrácíme. Velkoplošná, zámková, rustikální, moderní, zatravňovací, dokonale imitující cihly, kámen či dřevo – to je jen pár možností, které nám kamenná dlažba dokáže nabídnout. Aby však byl finální efekt položené dlažby dokonalý, je nutné nejen přesně dodržet podmínky pokládky na správně připravený povrch, ale vhodně vyřešit i okraje vydlážděného prostoru.

Až perfektně položený obrubník dělá vydlážděný prostor dokonalým

Obrubníky jsou jak funkčním, tak estetickým prvkem dlažby. Tu především zajistí před nechtěným posuvem a současně tvoří opticky velice estetické zakončení dlažby na rozhraní jinak řešené plochy – například zatravněné, vyštěrkované apod.

Obrubník ale dokáže prostor doslova opticky propojovat. To když dlažby nebo zpevněné povrchy pestře střídáme. Stejný obrubník či chodníková obruba využitá na celém prostoru vše sjednotí do hezkého celku. S použitím obrubníku zmizí chaos a objeví se design.

Zahrada jako ze škatulky

Presbeton nabízí navíc i zajímavé zahradní obrubníky z trvanlivého betonu. Mohou vypadat třeba jako dřevěná půlpalisáda nebo kamenná mini zídka. Tyto typy obrubníků se hodí i pro ohraničení květinových či užitkových záhonů.

V zahradě se prostor kolem obrubníků poměrně snadno udržuje. Obrubníky rovněž zabraňují přerůstání plevele a trávy.

Dlažba a trávník v jednom

Možná, že se na svém malém pozemku nechcete připravit ani o stéblo zeleně. Přesněji trávy. Přesto ale potřebujete někde parkovat a k domu mít pevnou příjezdovou cestu. Řešením jsou zatravňovací dlažby.

Moderní zatravňovací dlažba je v současnosti doslova designovou záležitostí. Proti modelu, který byl k dispozici snad jako jediný ještě před pár lety, je dnes přehlídkou nápadů různých kombinací vzorů. Možnosti, jak ji využít v exteriéru, jsou skutečně obrovské.

Sdílejte článek