DNES RÁNO: Rybáři se podařila zlomit rekordy chycením 129kg obrovského sumce: Je stejně velký jako žralok! Tohle naše republika ještě neviděla

Rybaření je příjemný koníček a odpočinková činnost, kterou si dopřává řada lidí především mužského pohlaví. Jedná se o velmi uklidňující sport, který je provozován v tichém prostředí v přírodě a na čerstvém vzduchu a řada lidí na něj nedá dopustit a tráví jím dlouhé hodiny každou volnou chvíli. Přestože obvykle rybaření vyžaduje především trpělivost a velkou dávku vytrvalosti, přijdou v něm vždycky chvíle, kdy se i ti nejklidnější mohou pořádně zapotit a tento poklidný sport může změnit v pěkný adrenalin. Své o tom ví i tento rybář, který zápasil se svým úlovkem více než třičtvrtě hodiny, než se mu jej povedlo dostat na břeh. Boj ovšem přinesl své ovoce – hmotnost sumce byla rekordní.

Benjamin Grundler a jeho zápas s obrem

Benjamin Grundler se věnuje rybaření již řadu let a rád kvůli němu jezdí také po světě. Na svém rybářském výletě k břehům řeky Po se ovšem dočkal nevídaného překvapení. Když mu ryba zabrala poprvé, byl přesvědčený, že se mu háček zachytil do plovoucího kmene stromu. Po nějaké době lítého boje však pochopil, že se jedná o obrovskou rybu. S jejím vytažením zápasil více než 45 minut, boj však skončil pro Benjamina úspěšně, a nakonec se mu na břeh povedlo vytáhnout rybu o velikosti dospělého člověka, obrovský sumec vážil až 129 kg.

Čtěte také: Nevděčná manželka prince Harryho: Chci sídlo jako má Kate!

Rekordní úlovek jedinečný v Evropě

Jakmile se Benjaminovi povedlo vytáhnout rybu na břeh, provedl rybářský záznam, který zahrnoval měření a vážení úlovku. Podle specifických znaků rybář poznal, že se jedná o sumce velšského, největší sladkovodní rybu, kterou je možné v Evropě spatřit. Dle jeho měření byl sumec 2,68 m dlouhý a vážil až 129 kg, čímž překonal evropský rekord v dané kategorii. Jako správný rybář Benjamin pro provedení záznamu sumce hodil zase zpátky do vody poté, co provedl potřebné záznamy a nechal se zvěčnit na několika fotografiích.

Benjaminovo vítězství

Jak můžeme usuzovat z Benjaminova úlovku, nejen mořští živočichové, ale i sladkovodní ryby mohou dosahovat enormních rozměrů a hmotnosti. Sumec, kterého se mu podařilo ulovit, se svými parametry bez problémů vyrovná běžnému dospělému žralokovi. Takový úlovek dokáže nejednomu rybáři připravit krušné chvilky, vítězství v boji s obrovskou rybou však vždycky stojí za to i přesto, že se nakonec nerozhodnete z ní vytvořit chutný pokrm.