Do hospicu za svým pánem přišel naposledy jeho pes

John Vincent je vietnamským veteránem, který žije v Novém Mexiku. By nakonec přijat do hospice, kam s ním ale nemohl jeho milovaný pes Patch. Johnovi bylo již 69 let, a nikdo netušil, kolik času mu ještě zbývá. Rozhodli se mu proto v hospicu vyhovět a splnili jeho poslední přání. Během jeho pobytu byl jeho jorkšír Patch ubytovaný v oddělení ochrany zvířat, protože doma by se o něj nikdo nepostaral.

https://www.today.com/

Jeho jediné přání bylo vidět psa

Pes skončil v oddělení poté, co se zjistilo, že není, kdo by se o něj postaral. Když Vincent projevil přání svého psa Patche, určitě to šlo zařídit, aby byli oba spokojení. Už minulý týden proběhla návštěva. Během cesty do hospicu byl pes klidný, díval se z okna, jako by tušil, co se stane. Když pak auto odbočilo právě k hospicu, pes vstal, začal kňučet a čumák přilepil na okno.

https://www.today.com/

Nakonec se oba dočkali. Všichni došli k Vincentovi do pokoje, psa mu položil na postel a čekali, co se bude dít. Pes začal svého milovaného člověka olizovat a vrtěl se tak moc, že málem z postele spadl. Oba měli velkou radost, protože se vlastně viděli naposledy. Všechny tato situace dojala, jak řekl Nevarez, který má oddělení ochrany zvířat na starosti. Všichni byli zaskočeni tím, jak se pes k Vincentovi chová.

Čtěte také: Příběh ze světa: Otec žaluje školu, protože učitel ostříhal bez dovolení jeho sedmiletou dceru.

Pes se dočkal nového domova

Patch se pak musel s Vincentem vidět po celý den. Dokonce i nemocniční personál pomohl s venčením a chodil s ním pravidelně ven. Když se pak příběh o tomto shledání dostal do místních novin, hned několik lidí se rozhodlo, že si Patche adoptuje. Byl to také veterán, stejně jako Vincent, a v oddělení pomáhal opuštěným zvířatům. Dobrovolně pracoval i šest dní v týdnu. Patch tak bude mít u nového pána skvělý život.

https://www.today.com/

Dobrovolník byl nadšený z toho, že si může Patche adoptovat. Hned, co slyšel a viděl jeho příběh, byl rozhodnutý si ho vzít k sobě. Nechtěl, aby v útulku trávil jediný den navíc. Hned si ho šel vyzvednout a byl v radosti z toho, že může vedle sebe někoho mít a neopustí tento svět sám. Patch se podle všeho rychle přizpůsobil v novém domově a navíc se naučil spoustu dovedností, aby mohl dělat záchranářského psa. Caldelaria navštívil Vincenta v hospicu už několikrát, ať sám, nebo se psem.

Smutné příběhy mají mnoho pozornosti

Přísahal, že bude pana Vincenta navštěvovat, jak to bude možné. Občas s sebou vezme také Patche, který nikdy na svého jediného pána nezapomene. Nakonec jsou rádi, že pes získal pána, který má podobné zkušenosti jako Vincent a dokáže se mu naplno věnovat, stejně jako to dělal jeho předchozí majitel.

https://www.today.com/

Zvířecí příběhy o nich a jejich pánech bývají velmi oblíbeným tématem. Dojímají lidi po celém světě a není divu, že se pak spousta opuštěných mazlíčků dostane do rukou těch správných majitelů, kteří se o ně postarají.

Zdroj: today.com