Dobrý make-up vám dokáže ubrat řadu let. Jak na to?

Vizážistka Julia Stronach má na sociálních sítích mnoho sledujících a v poslední době je obzvlášť potěšila, protože se podělila o svá tajemství. Julia nalíčila svou tetu k narozeninám a výsledek byl neuvěřitelný. Díky dobře vytvořeném make-upu její teta omládla o desítky let. Podle této odbornice se za úspěchem dokonalého líčení skrývá několik tajemství.

Všichni víme, že make-up dokáže s naším vzhledem udělat hodně. Tyto vizážistka dokázala, že můžete omládnout o mnoho let. Musíte jen vědět, jaké chyby při nanášení make-upu nedělat. Naštěstí se Julia rozhodla, že se o tyto chyby podělí se svými sledujícími. Nyní si i vy můžete udělat make-up jako od profesionála. Poradíme vám, jak na to.

https://www.iefimerida.gr/

Tajemství líčení

K základním tajemstvím pro mladistvě vypadající pleť je lehká kosmetika a správná kontura na rtech. Těžká kosmetika bude působit uměle a linka na rtech po celém obvodu jen zajistí, že budou ústa vypadat větší a křivá. Linka na rtech by se měla nacházet jen na mašličce lásky, tedy uprostřed na horním rtu. Nikdy ji nedávejte na okraje.

Čtěte také: Jednoduchá cvičení, které odstraní bolesti krční páteře a zlepší držení vašeho těla

Mezi další z nejčastějších chyb patří umělé řasy, nesprávná oční linka nebo nesprávný odstín podkladové báze. Všechny tyto faktory přidávají roky a zvýrazňují rysy, které chcete zakrýt. Bohužel dosáhnete pravého opaku, když budete postupovat nesprávně. Naštěstí vám Julia poradí, jak to udělat správně a jak se můžete vyvarovat nejčastějších chyb při líčení.

Kvalitní make-up je základ úspěchu

Vizážistka na většinu svých klientek používá Obsession Pore Blurring Primer. Jedná se o podkladovou bázi a korektor, který zakryje jemné vrásky a vyplní póry. Má velmi měkký, sametový efekt a funguje jako druhá kůže. Navíc není vůbec drahý. Použít ale samozřejmě můžete i jiný podklad, který bude mít stejné vlastnosti.

Potom vizážistka nanáší produkt Charlotte Tilbury Light Wonder, který se na pleť nanáší houbičkou ve tvaru vajíčka. Tato podkladová báze pleť rozzáří a zvýrazní přirozený lesk. Je to dokonalý každodenní produkt. Houbička navíc pomáhá make-upu, aby se absorboval hlouběji do pokožky. Julia využívá kontury jen tam, kde je to potřeba. Každá žena je nepotřebuje.

https://www.iefimerida.gr/

Největší chyby při líčení

Největšími chybami, které podle Julie ženy při svém snažení dělají, jsou hlavně čtyři: špatné umístění řas, žádný make-up na krku, špatná podkladová maska a špatná oční linka. Aplikace umělých řas může být velmi zrádná. Jestli si tím nejste jisté, měli byste to nechat na odbornících. Anebo pro vás možná bude mnohem lepší kvalitní řasenka, která vaše oči zvýrazní.

Velkou chybou je také moment, kdy zapomenete na svůj krk. Celkový vzhled bude vypadat velmi špatně, protože barva vašeho obličeje a krku nebude totožná. Na výběru podkladové báze byste si také měli dát záležet, protože to udělá hodně. Jestli bude působit uměle, nakonec budete vypadat jako figurína s maskou. A líčení očí je stejně důležité a špatné provedení zkazí celé vaše snažení.

Oční make-up

Julia se očím vždy věnuje delší dobu a snaží se vyhýbat tmavým odstínům. S nimi totiž budete vypadat starší. Mnohem lepší jsou podle ní neutrální a skvělé korektory kolem obočí a pod očima. Na horní víčko pod obočím použijte světlé odstíny. Na samotné horní víčko je ideální směs matných a třpytivých pigmentů. Nezapomínejte také na kvalitní a vždy čistý štětec.

Vizážistka ráda používá hnědé oční stíny pod oči a tenké umělé řasy ve vnějších koutcích k prodloužení linie řas. Navíc si oči zachovají velmi přirozený vzhled. Julie doporučují používat hnědou nebo modrou řasenku místo černé pro světlejší nebo zralou pleť. Výrazná barva kolem očí okamžitě způsobí, že budete vypadat starší. A to platí i pro řasenku.

Líčení rtů

Julie se velmi pečlivě soustředí také na rty. Konturu provádí jen uprostřed horního rtu, aby vypadaly plnější. Zapomenout byste neměli ani na linii spodního rtu na stejném místě, aby rty působily přirozeně. Matnou rtěnku nanáší v tenké vrstvě na rty, aby redukovala suché rty. „Mým tajemstvím rtěnky je vyhýbat se trvalým nebo lesklým rtěnkám – nevydrží tak dobře jako matné,“ říká.

„Pokud nemáte rádi matný vzhled, získejte to nejlepší z obou světů a potřete rty matnou vazelínou, abyste odstranili pocit sucha. Samozřejmě, pokud máte rádi něco zcela přirozeného, nechte rty holé,“ dodává. Rtěnka rozhodně nemusí být ve výbavě každé ženy, i když mnoho žen je miluje. Můžete s nimi krásně experimentovat, ale vždy byste se měly držet matných produktů.

6 tajemství pro dokonalý make-up

Ve skutečnosti na dokonalém make-upu není nic složitého. Musíte se jen držet šesti zlatých pravidel. V první řadě se vyhněte těžkému základu. Používejte na základ vždy vlhkou houbičku ve tvaru vajíčka. Zaměřte se na obočí. Konturu rtů vždy provádějte jen ve středu rtů. Vyhýbejte se lesklým rtěnkám. Pod oči používejte jedině hnědé stíny. Díky tomu bude vždy vypadat mnohem mladší a krásnější.

Zdroj: iefimerida.gr