Dojemné setkání služebního psa a psovoda po 3 letech

Policisté a vojáci velmi často pracují se psy z jednotky K9. Tito psi se pro ně stanou spolehlivými partnery v terénu, ale také nejlepšími kamarády. Bohužel hodně času psi stráví daleko od svých bývalých psovodů, protože musí pracovat ve službě. Hodně vojáků odchází do aktivní služby a psi musí nechat doma. Tento muž a jeho pes se kvůli tomu neviděli dlouhé tři roky.

animalchannel.co

Služební pes v důchodu

Jakmile psi z K9 odejdou ze služby, existuje organizace, která se je snaží dát dohromady s jejich původními psovody. Jmenuje se Mission K9 Rescue a snaží se dát těmto psům milující domov, kde mohou zůstat do konce svého života poté, co odejdou do služebního důchodu. Jedním z těchto psů byl také Enzo, který oddaně sloužil ve službě a nyní se těšil na volno.

animalchannel.co

Seržant Joe Stasio byl jeho psovodem K9 a oba sloužili u námořní pěchoty. Více než rok byli společně v Kuvajtu. Potom se ale seržant musel vrátit zpět do svého domova v Buffalu v New Yorku. A Enzo zůstal na svém místě. Ve službě sloužil další tři roky, během kterých se tito dva přátelé vůbec neviděli. Potom ale konečně nastal čas na to, aby se to změnilo.

Čtěte také: Muž hraním golfu přispívá k většímu povědomí o Alzheimerově chorobě

animalchannel.co

Nádherné setkání po letech

Po odchodu do důchodu nezisková organizace převezla ze Severní Karolíny do Buffala, aby se mohl setkat se seržantem. Ten čekal u jednoho z výtahů na letišti s vodítkem a hračkou. Netušil, jestli si ho jeho kamarád bude pamatovat. Doufal, že ho pozná i po třech letech odloučení. Potom se stalo něco neuvěřitelného a seržant Stasio byl za to velmi vděčný.

animalchannel.co

Jakmile Enzo vystoupil z výtahu, uviděl svého starého psovoda. Bylo to, jako by neuplynul žádný čas a tito dva přátelé se viděli naposled před pár dny. Enzo šel přímo za seržantem a vypadal nadšeně, že ho znovu vidí. Nyní si může Enzo užít velmi klidný a zasloužený důchod v domově svého psovoda. Seržant Stasio je vděčný, že má u sebe svého chlupatého přítele a mohou být znovu spolu díky Mission K9 Rescue, kteří se o jeho návrat postarali.

animalchannel.co

Zdroj: animalchannel.co/