Redakce ProSvět.cz
6 ledna, 2019

Celým světem obletěl dojemný dopis mladé svobodné matky, na kterou se ocet jejího dítěte rozhodl vykašlat hned poté, co mu oznámila, že je těhotná. Dopis plný upřímných slov lidi dojímá a zároveň jim dokazuje, jak musí být svobodné matky silné.

Autorka, která napsala tento dojemný dopis, si sice vytrpěla svoje, přesto se ale rozhodla svému bývalému příteli napsat pár slov, ve kterých mu vlastně děkuje. Přečtěte si, co mladá maminka napsala. Jsem si jistá, že i vás její příběh dostane.

"Děkuji ti, že jsi nás opustil"

"I když jsi se rozhodl mě opustit i s naším dítětem, ráda bych ti poděkovala. A je mi úplně jedno, jestli si tenhle dopis někdy přečteš nebo ne" tak začíná dojemný dopis pocházející z pera mladinké maminky, která otěhotněla ve svých 22ti letech.

"Byli jsme spolu 3 roky a já věřila, že právě ty jsi ten pravý. Měla jsem pocit, že naše láska vydrží úplně všechno. Období, ve kterém jsme se seznámili, bylo opravdu šílené - vysoká škola, samé večírky, hodně alkoholu. Někdy se hodně divím, že s naší nezodpovědností jsem neotěhotněla už mnohem dříve." píše svobodná maminka malé holčičky.

"Dal jsi přednost alkoholu a vztahům na jednu noc"

"Rozhodl jsi se dát přednost alkoholu a večírkům, místo mě a naší dcery sis vybral vztahy na jednu noc. A já ti to nezazlívám. Upřímně - k čemu by mi byl v životě člověk, jako jsi ty? K ničemu." dodává silná a statečná žena, která nedokončila školu, byla nucena vrátit se zpátky k rodičům a zároveň musela o to rychleji dospět. Měla se totiž stát mámou a v životě ženy nic není víc.

"Jsem si jistá, že pokud bychom spolu zůstali, dříve nebo později by jeden z nás toho druhého opustil. Jsem ráda, že tě moje dcera vůbec neměla šanci poznat a nemohla tak trpět." stojí dále v dopisu, který si četly miliony lidí po celém světě.

"Ukázal jsi mi, že v životě jsou lepší věci"

V dopise dále mladá maminka pokračuje dalšími slovy díků. "Děkuji ti za to, že jsi mi ukázal, že je daleko lepší dát si džus nežli whiskey s colou. Děkuji ti za to, že jsem si mohla uvědomit, že smích mé malé dcerky je daleko hezčí, nežli trapné kecy DJ na párty. Děkuji za to, že jsem pochopila, že je mnohem lepší v noci vstát proto, abych přebalila své dítě, nežli se vzbudit ve vlastních zvratcích a s obrovskou kocovinou".

Sdílejte článek