Dokážete najít na obrázcích 10 rozdílů za 15 vteřin?

Na internetu najdete obrovské množství vizuálních hádanek, které vám dají skvělou možnost na otestování své pozornosti. Najít 10 rozdílů je oblíbená činnost pro děti, ale mohou ji zkusit také dospělí. Možná vás překvapí, že dětský mozek funguje mnohem rychleji a dokáže si s tím poradit snadno a rychle. Proto jsou ideální pro dospělé, kteří chtějí zlepšit fungování svého mozku.

Trénujte svůj mozek

Vizuální hádanky jsou vždy skvělým způsobem, jak zbystřit svou mysl, podpořit paměť a zvýšit svou pozornost. Stačí, když tomuto cvičení věnujete 15 vteřin a pokusíte se najít všechny rozdíly mezi dvěma obrázky. Je to na první pohled jednoduchý úkol, ale ve skutečnosti tím zapojíte části mozku, které jsou zodpovědné za pozornost, paměť a další vlastnosti.

zinoti.lt

Jistě víte, že mozek je jeden velký sval. To znamená, že ho také potřebujete pravidelně cvičit. Jedině tak si zachování mládí a vaše šedé mozkové buňky si udrží svou funkčnost. Pozornost, logické myšlení, inteligence nebo tvrdohlavost se může hodně zlepšit, když budete pravidelně dělat vizuální testy, skládat puzzle nebo luštit křížovky. Podívejme se na dnešní úkol.

Čtěte také: Koupil v aukci za směšnou cenu toto rezavé havarované letadlo a všichni ho měli za blázna: Když je po měsících rekonstrukce pozval na kolaudaci, každý kdo vkročil dovnitř, měl husí kůži!

Kde se nachází všechny rozdíly?

Na obrázku vidíte holčičku, která sedí v nafukovacím jednorožci. Mnoho rozdílů najdete přímo na holčičce: různé gumičky ve vlasech, ofina, barva očí, otevřená a zavřená ústa. Podívejte se také na její plavky, protože na jedné straně jsou malé prvky modré a na druhém jsou zelené. Jistě vidíte rozdíl také vzadu ve spodní části jednorožce.

zinoti.lt

Rozdíl je také ve spodní části samotného nafukovacího kruhu, protože na jednom obrázku není žádná vlnka a na druhém vidíte malou vlnu. Na hlavě jednorožce se potom nachází poslední tři rozdíly. Jeden je přímo na rohu jednorožce, druhý na oku (jeden má řasy a druhý ne) a poslední rozdíl najdete na čumáku.

Zdroj: zinoti.lt