Dokonale bílé prádlo získáte s 3 surovinami

Zažloutlé spodní prádlo nechce mít v šuplíku nikdo z nás. Nevypadá to vůbec dobře, ale nemusíte ho ihned vyhazovat a kupovat nové. Místo toho byste si měli připravit domácí směs na bělení prádla. Prostředek na bělení prádla si snadno připravíte ze tří ingrediencí a získáte znovu nádherně bílé prádlo, které bude vypadat, že jste ho právě přinesli z obchodu.

Co budete potřebovat?

Na trhu sice najdete nespočet bělících prostředků, ale všechny obsahují hodně chemických složek. A žádnou z nich jistě nechcete doma používat. Na tuto bělící metodu potřebujete jen 2 polévkové lžíce soli, 1 polévkovou lžíci jedlé sody a 1 polévkovou lžíci mýdla na nádobí. Nic jiného nepotřebujete k tomu, abyste měli znovu čistě bílé prádlo.

Použití přírodního bělidla

Teplou vodu nalijte do lavoru. Přidejte sůl, jedlou sodu a mýdlo. Všechno promíchejte a ponořte do směsi bílé prádlo. Nechte 15 minut působit. Jestli je prádlo špinavější, nechte ho ponořené 30 minut. Potom ho důkladně vypláchněte v čisté vodě a vyperte v pračce. Na začátku tato metoda nemusí být zcela účinná, ale nebojte se ji použít ještě jednou. Použít ji můžete také na košile, ložní prádlo, ručníky, žínky a další.

Čtěte také: Na čalounění bez chemie. Vyčistí ho prostředek, který vyrobíte doma

Proč používat ekologické prostředky v domácnosti?

Mnoho lidí v posledních letech přechází z běžných čisticích prostředků na ekologické prostředky. Vrací se rady a tipy našich babiček na údržbu celé domácnosti. Nejen, že je to mnohem levnější než chemické prostředky, ale také do své domácnosti nebudete přinášet žádné škodlivé látky. A bezpečná domácnost podpoří také vaše pevné zdraví.

Výrobci nám říkají, že chemii potřebujeme k tomu, abychom měli doma čisto. Není to pravda. Každý člověk má v kuchyni suroviny, které zajistí stejnou kvalitu úklidu. Stačí, když svou domácnost vybavíte surovinami, jako je jedlá soda, ocet (lihový, bílý a jablečný), kyselina citronová, sůl a běžný prostředek na nádobí.

Zdroj: tudasfaja.com