Domácí kondicionér pro velmi poškozené nehty

Přírodní péče o nehty je věc, na kterou se v dnešní době zapomíná. Je to ale potřeba, protože jinak si zdravé a krásné nehty neudržíte. Klíč k pevným a zdravým nehtům najdete ve své kuchyni a bude vás stát jen pár korun. Poradíme vám, jak se můžete postarat o své nehty a navrátit jim pevné zdraví. Je to mnohem jednodušší, než si myslíte.

Jedinečný kondicionér z TikTok

Na TikTok se na účtu Marta Grzegorzak objevilo zajímavé video. Ukazuje tam, jak si můžete snadno a rychle vyrobit domácí kondicionér na nehty. Budou znovu dokonale zdravé a nádherně lesklé. K tomu vám pomůže jen olivový olej a citronová šťáva. Výroba je navíc velmi jednoduchá a zvládnete ji během pár vteřin. A nezaplatíte více než pár korun.

Zahřejte půl hrnku olivového oleje a přidejte pár kapek citronové šťávy. Nic jiného na výrobu nepotřebujete. Přidat můžete i svůj oblíbený esenciální olej. Nehty namáčejte v této směsi po dobu 10-15 minut jednou za týden. Pro lepší výsledky si můžete ruce zabalit do fólie a teplého ručníku. I bez tohoto zábalu ale bude kondicionér skvěle fungovat na poškozené nehty.

Čtěte také: Co ovlivňuje pokleslé poprsí a jak mu předcházet

Další metody pro poškozené nehty

shutterstock.com

Masáž nehtů ricinovým olejem je další možností, kterou můžete doma vyzkoušet. Ricinový olej je trochu dražší, ale vydrží vám poměrně dlouho. Když budete olej pravidelně aplikovat na nehty a jejich nejbližší okolí, zlepšíte jejich stav. Skvělou možností je také kopřivový čaj, který můžete pravidelně pít. Posílí vaše nehty zevnitř a doplní tělu důležité vitamíny a minerály.

Nehtům prospívá také obyčejný česnek. Česnek je velmi bohatý na síru i další živiny, které jsou důležité pro celé tělo. Rozdrťte pár stroužků česneku, přidejte je do bezbarvého laku na nehty. Potom si jednoduše nalakujte nehty. Pravidelně ho používejte a velmi dobře vyživí vaše nehty. Důležité je, abyste ho používali pravidelně. Vyzkoušíte jeden z těchto domácích kondicionérů?