Domácím přípravkem odstraníte i nejodolnější skvrny z tkanin

Skvrny od ovoce nebo sladkých nápojů se především z tkaných povrchů jako jsou různé potahy a čalounění, či z koberců, ať už s krátkým nebo dlouhým vlasem, dostávají velmi těžko, zvlášť v případě, že látku nelze sundat a jednoduše vyprat v pračce. V letních měsících, kdy máme tendence více konzumovat potraviny obsahující fruktózu (šťavnaté ovoce) a také různá barviva (zmrzlina, chlazené nápoje), které zanechávají agresivnější skvrny a následné fleky, bychom měli být při konzumaci opatrnější, zejména je-li obydlí vybaveno nábytkem v bledých odstínech. Skvrnám se ovšem zcela zabránit nedá a podaří-li se vám přece jen nějaký ten flek udržovanému nábytku a kobercům uštědřit, zde je recept na účinný přípravek, kterým je zase dostanete pryč.

Efektivní čistící prostředek na agresivní skvrny

Výroba domácího přípravku na skvrny na tkaninách je velmi jednoduchá a je založena na běžných surovinách, které v domácnosti naleznete.

Co potřebujete

K výrobě využijete tyto ingredience:

Čtěte také: Bílé oblečení už dávno není bílé? Žádný problém pro správnou hospodyni. Stačí tyto dvě ingredience.

  • 500 ml vody
  • 140 ml alkoholu
  • 100 ml octa
  • 40 g jedlé sody
  • 1 polévková lžíce pracího prášku

Příprava a aplikace

Přípravek se na povrchy nanáší postřikem, a kromě agresivních skvrn je jeho prostřednictvím možné účinně vyčistit také zašlé tkaniny, které budou opět zářit novotou. Všechny výše uvedené ingredience se jednoduše smíchají v láhvi s postřikovacím uzávěrem – po nadávkování láhev uzavřete a pořádně protřepejte. Nanášení přípravku je pak poměrně jednoduché a závisí vždy na tom, jaký povrch ošetřujete. U čalounění není potřeba tkaninu příliš máčet, s ohledem na rozsah skvrn stačí přípravek na každé místo stříknou 2 – 3krát. Poté nechte chvíli působit a zapracujte kartáčem s měkkými štětinami. Následně setřete mokrým hadříkem a nechte vyschnout. U koberců je lepší nanášet na zašlá místa a skvrny větší množství přípravku. Při aplikaci vždy používejte ochranné rukavice.