Domek za cenu 485 tisíc korun? To je pěkná představa, pojďte se podívat, jak to v něm vypadá!

Brigitte neměla na výběr. Odešla od manžela a neměla žádné bydlení. Kde složit hlavu? První dny strávila u kamarádky, v jejíž knihovně objevila knihu o malých domcích, kterým se ve světě říká „tiny houses“. To byl impuls, který spustil řetězovou reakci. Žena se rozhodla s rozpočtem přibližně 485 tisíc korun (30 tis CAD) postavit si svůj domov, který bude přesně odpovídat jejím představám a vizím. Vznikl projekt, který mohou závidět i zkušení stavebníci.

onlinenytt.com

V důchodu ve svém

Brigitte bylo 62 let, když se rozhodla dramaticky změnit svůj život. Dlouhá léta pracovala jako učitelka, ale na prahu odchodu do důchodu se musela postavit na vlastní nohy. Rozešla se s manželem a vrhla se na svou výzvu. Během jednoho roka sbírala zkušenosti, aby mohla začít stavět. Přijala nabídku na koupi přívěsu, ten tvoří také základnu domečku. Na délku má 549 centimetrů a na šířku 244 centimetrů. Při stavbě pomáhal jeden řemeslník, který ji také seznámil se základními stavebními dovednostmi.

onlinenytt.com

Prosvětlená strana s dveřmi

Domeček lze na přívěsu kdykoli převézt bez zvláštního povolení, což Brigitte umožňuje změnit lokalitu. Jedna stěna je plná, zatímco druhou prosvětlují okna a vstupní dveře. Žena má výhled nejen z oken, ale také z postavené terasy na blízké hory a krásnou kanadskou přírodu. Spodní část tvoří obývací pokoj s kuchyní, v horní části se ukrývá podkroví o rozměrech 244 x 244 centimetrů, kde je umístěná ložnice. Brigitte už dopředu počítá, že jednoho dne nebude schopná vyjít po žebříku, proto se v obýváku ukrývá ještě jedna postel, kde prozatím spí hosté. Jediným problémem je sprcha, která je venkovní, v zimě tedy jezdí Brigitte k dceři.

Čtěte také: Servírka dostala poznámku od vdovy a zůstala v slzách!

onlinenytt.com

Dělat rozhodnutí není lehké

A co bylo pro Brigitte nejtěžší při stavbě svého domku? „Rozhodně nejhorší bylo dělat rozhodnutí, každý stavebník totiž radil něco jiného,“ směje se dnes seniorka, která si postavila svůj domek jen s pomocí jednoho brigádníka, rodiny a přátel. Ve „svém“ už žije pět let a je velmi spokojená, byť musí platit pronájem za pozemek ze svého důchodu, který je podle jejích slov minimální. Stále ale díky svému domku ušetří hodně peněz na to, co potřebuje nebo co si chce koupit, což by si při běžném pronájmu bytu nebo domu nemohla dovolit.

Zdroj: onlinenytt.com