David Hampl
1 dubna, 2022
, ,

Na hlavním náměstí v Krakově je velké knihkupectví. Právě do tohoto obchodu nedávno přišel dopis od 9letého chlapce jménem Bohdan. Utekl před ruským útokem na Ukrajinu i se svou rodinou, ale nezapomněl na to, co je skutečně důležité. To, co chlapec v dopise napsal, nenechá nikoho chladným. Jeho slova vám zlomí srdce.

Šokující dopis 9letého dítěte

Ruský útok na Ukrajinu již trvá více než dva týdny. Nikdo z nás si nedovede ani představit, co musí cítit lidé, kteří brání svou vlast a utíkají před Rusy do jiných zemí. Musí se spokojit s velmi malým množstvím jídla i oblečení a jsou rádi za každou pomoc. Všechno působí jako zlý sen. Nikdo z nás nemůže nikdy pochopit, kolik utrpení zažívají lidé, kteří na Ukrajině žijí.

Devítiletý chlapec se rozhodl, že napíše dopis a pošle ho na hlavní náměstí v Krakově. Jeho obsah šokoval nejen zaměstnance knihkupectví, ale také všechny uživatele na internetu, kteří se dozvěděli o tomto úžasném dítěti. Podívejme se, co měl malý chlapec na srdci.

Malý chlapec s obrovským srdcem

„Když začala válka, moje matka řekla, že musíme jít, abychom přežili. Teď jsme v Polsku, ve městě Krakov,“ napsal chlapec. „Děkujeme Polsku a Polákům, že nás nenechali na holičkách. Děkujeme za pomoc v této těžké době. Děkuji za vaši podporu. Děkuji za vaši pohostinnost. Děkuji, že jsi člověk. Opravdu se chci vrátit domů, a až vyrostu, zabráním tomu, aby svět měl další války. A nikdy nezapomeneme, jak jste nám pomohli. V Polsku jsou velmi dobří lidé. Sláva Ukrajině!“

V posledních dnech se hodně mluví o tom, že si Ukrajinci neváží pomoci, které se jim dostalo od jiných států. Z tohoto dopisu je patrné, že i malé dítě dokáže poděkovat za pomoc a váží si všeho, co pro něj udělali zcela cizí lidé. Všichni lidé nejsou stejní a jen proto, že několik z nich nedokáže změnit ze dne na den své zvyky a standardy, rozhodně to neznamená, že si pomoc nezaslouží nikdo z nich a všichni jsou nevděční. Tento malý chlapec to jasně dokazuje.

Zdroj: webniusy.com

Sdílejte článek